فواید نخ دندان : چرا باید از نخ دندان استفاده کنیم؟

 نخ دندان چیست؟ چه کاربردی دارد و چرا این روزها همه توصیه میکنند که حتما باید در کنار مسواک زدن از نخ دندان هم استفاده کنیم؟ دلیل اهمیت این موضوع چیست؟ با کلینیک تخصصی دندانپزشکی ایده‌آل همراه باشید تا در این مقاله به بررسی این سوالات و همچنین برشمردن فواید نخ دندان بپردازیم.

5 فایده و میزیت نخ دندان کشیدن

برای درک بهتر کار نخ دندان در ادامه به بررسی دست کم 4 فایده ثابت شده و قابل توجه نخ دندان خواهیم پرداخت.

 1. از بروز بیماری لثه پیشگیری میکند

مهمترین علت ایجاد بیمای لثه بهداشت ضعیف دهان و دندان است. در نتیجه عدم رسیدگی به بهداشت دهان و دندان، پلاک دندان میتواند به خط لثه نفوذ کرده و باعث تحریک بافت آن میشود. اگر پلاک رشد کرده و سخت شود میتواند به زیر لثه رفته و باعث بروز بیماری های مربوط به لثه مانند جنجویت و بیماری پریودنتال شود. اما یکی از فواید نخ دندان پیشگیری از بروز این بیماری ها است. چگونه؟

2. از بد بو شدن دهان جلوگیری میکند

همانطور که در ابتدا هم گفتیم، مسواک زدن نمیتواند به تنهایی تضمین کننده بهداشت دهان و دندان باشد. اما نخ دندان مکمل بسیار شایسته و قوی برای مسواک در این خصوص است. از دیگر فواید نخ دندان ، کمک به از بین بردن بوی بد دهان است. از آنجا که یکی از علل بوی بد دهان ذرات ریز مواد غذایی در داخل دهان و فعالیت باکتری ها است، اگر این ذرات از بین نروند، میتوانند بوی بدی در داخل دهان ایجاد کنند.

خوشبختانه نخ دندان به  راحتی آب خوردن این ذرات ریز را از بین برده و تا حد زیادی باعث کاهش بوی بد دهان میشود. این امر مخصوصا زمانی که تحت درمان ارتودنسی هستید بسیار مهم است زیرا با وجود دستگاه های ارتودنسی ثابت یا حتی متحرک تمیز کردن دندان ها دشوارتر است. در خصوص ایمپلنت دندان نیز همین موضوع صادق است.

(جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش های جایگزینی دندان از دست رفته به این صفحه مراجعه کنید..

3. به کنترل دیابت کمک می کند.

نخ دندان کشیدن میتواند به طور مستقیم تاثیر مثبتی روی کنترل دیابت در افراد دیابتی داشته باشد. از بین بردن ذرات ریز مواد غذایی و باکتری های بد داخل دهان باعث میشود که این باکتری ها با این وجود دیگر نمیتوانند وارد جریان خون شوند. کاهش ورود باکتری به داخل خون میتواند نقش موثری در کنترل سطح قند خون  داشته باشد.

4. می تواند خطر ابتلا به بیماری های تنفسی را کاهش دهد

باکتری ها با مصرف مواد غذایی در داخل دهان شما میتوانند به سیستم تنفسی منتقل شود. این موضوع به طور بالقوه می تواند منجر به بروز بیماری های تنفسی مانند برونشیت، عفونت های سینوسی و حتی ذات الریه شود.  اما باز هم به صورت مشابه، نخ دندان کشیدن می تواند ذرات اضافی مواد غذایی و باکتری هایی که روی آنها تولید می شود را از بین ببرد و از بروز این نوع بیماری ها جلوگیری کند.

 

لیزر در دندانپزشکی چه کاربردهایی دارد؟

 با کمک لیزر می‌توان طیف گسترده‌ای از درمان‌ها و ترمیم‌ها را انجام داد. با این حال ما به صورت خلاصه مهم‌ترین و رایج‌ترین اقداماتی که می‌توانند با کمک لیزر انجام داده شوند را در ادامه لیست کرده‌ایم.

سفید کردن دندان ها

لیزر، ماده سفید کننده‌ای که در طی آفیس بلیچینگ دندان روی سطح دندان‌های شما قرار می‌گیرد را تحریک می‌کند. اینکار باعث فعال شدن آن ماده شده، و روند سفید شدن دندان‌ها را تسریع می‌بخشد.

)جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون بلیچینگ دندان به این صفحه مراجعه کنید.)

عمل جراحی دهان و دندان

در حین درمان‌های جراحی دهان می‌توان از لیزر برای مسدود کردن عروق خونریزی دهنده استفاده کرد. با اینکار جراح دهان، فک و صورت به خوبی و با دید بهتری عمل را پیش می‌برد.

ترمیم پوسیدگی دندان

می‌توان از لیزر برای از بین بردن پوسیدگی دندان و آماده سازی آن جهت قرار دادن مواد پر کننده دندان استفاده کرد.

خروپف و آپنه خواب

لیزر می‌تواند مجاری تنفسی را پاکسازی کند و همچنین می‌تواند گلو را تغییر شکل داده و مشکلات تنفسی که به دلیل رشد بیش از حد بافت در گلو ایجاد می‌شود را تسکین دهد. برای همین منظور، می‌توان برای برطرف کردن آپنه خواب و خروپف از لیزر نیز استفاده کرد.

برطرف کردن حساسیت بیش از حد دندان‌ها

با کمک لیزر در دندانپزشکی می‌توان دندان‌هایی را که بیش از حد به گرما یا سرما حساس هستند محافظت کرد.

برطرف کردن لبخند لثه ای

در دندانپزشکی با لیزر، همچنین می‌توان طی فرآیندهای اصلاح طرح لبخند لثه ای  و سایر عمل های جراحی زیبایی لثه از لیزر استفاده کرد.

درمان بیماری‌های لثه

پریودنتیت (شدیدترین بیماری لثه) می‌تواند با لیزر درمان شود. با درمان این بیماری با کمک لیزر می‌توان اطمینان حاصل کرد که حداقل آسیبِ ممکن به بافت لثه سالم وارد می‌شود.

جراحی دندان عقل نهفته

لیزر می‌تواند به متخصصان دندانپزشکی در برش بافت لثه کمک کند. اینکار می‌تواند مخصوصا در طی عمل جراحی دندان های نهفته و نیمه نهفته بسیار موثر باشد.

برطرف کردن زخم های دهان

اگر زخم یا ضایعه‌ای در دهان دارید که از بین نمی‌رود، لیزر به کاهش درد یا حتی برداشتن بافت برای بیوپسی از آن ضایعه کمک می‌کند.

 

 

پاسخ به مهمترین سوالات دندانپزشکی در بارداری

 بسیاری از خانم‌های باردار تصور می‌کنند مراجعه به کلینیک دندانپزشکی در بارداری می‌تواند برای فرزند آن‌ها خطرناک باشند. برای همین، سعی می‌کنند تمام کارهای دندانپزشکی خود را یپش از بارداری انجام دهند. و یا آن‌ها را به بعد از زایمان موکول می‌کنند. اما این تصور درست نیست. خانم‌های باردار نه تنها بهتر است قبل از اقدام به بارداری به یک دندانپزشک مراجعه کنند، که بهتر است طی دوره حاملگی نیز به طور منظم به مطب دندانپزشک خود مراجعه کنند.

چرا بهتر است قبل از بارداری به دندانپزشکی مراجعه شود؟

افراد بهتر است که هر 6 ماه یکبار به مطب دندانپزشک مراجعه کنند و تحت ارزیابی قرار بگیرند. زیرا این جلسات ارزیابی، می‌تواند نه تنها در نقش درمانی، که در نقش پیشگیری و آموزش به افراد جامعه باشند. اما چنانچه شما به عنوان یک خانم باردار مشکل خاصی مانند پوسیدگی دندان یا بیماری لثه داشته باشید، باید حتما پیش از اقدام به بارداری با مراجعه به دندانپزشک مشکل خود را حل کنید تا مشکلی برای دوره بارداری شما پیش نیاید. زیرا در دوره بارداری مسائلی را تجربه خواهید کرد که ممکن است مشکل شما را تشدید کرده و یا مساله جدیدی را برای شما به وجود بیاورد.

مسائل شایع دندانپزشکی در دوران بارداری کدامند؟

بدن مادران باردار به واسطه تغییرات هورمونی گسترده، تغییر و تحولات زیادی را از اولین لحظه بارداری تا لحظه زایمان تجربه می‌کند. برخی از این تغییرات نیز ممکن است در داخل دهان و دندان دیده شود. برای همین به خانم‌های باردار توصیه می‌شود قبل از بارداری به منظور چکاپ کلی و مدیریت مسائل دندانپزشکی به یک دندانپزشک خوب مراجعه کنند. شایع‌ترین مسائل و مشکلات مرتبط با دهان و دندان که زنان در دوران بارداری تجربه می‌کنند عبارتند از:

التهاب لثه

پوسیدگی دندان

احساس لق شدن دندان‌ها

تورم لثه

سایش و تحلیل مینای دندان

آیا در دوره بادرای می‌توان بلیچینگ دندان انجام داد؟

در طول بارداری می‌توان پروسه‌های زیبایی مانند سفید کردن دندان‌ها یا بلیچینگ در مطب را انجام داد. با این حال اغلب متخصصان ترمیمی و زیبایی توصیه می‌کنند که انجام اقدامات زیبایی دندان که غیرضروری هستند را به بعد از زایمان موکول کنید.

این موضوع به خصوص در سه ماهه سوم اهمیت بیشتری دارد و در این مدت بهتر است که به خاطر حفظ سلامتی مادر و جنین انجام هر پروسه دندانپزشکی که نیازمند مدت زمان زیادی است را به بعد از زایمان موکول کنید. زیرا برای انجام اقداماتی مانند کامپوزیت ونیر، تراش و نصب لمینت دندان، بلیچینگ و سایر روش‌های اصلاح طرح لبخند، لازم است که روی صندلی دندانپزشکی بخوابید. و خوابیدن برای یک مدت طولانی به پشت می‌تواند جریان خونرسانی به جنین را مختل کند.

جهت کسب طالاعات بیشتر پیرامون دندانپزشکی بارداری اینجا کلیک کنید.

ترمیم دندان شکسته: با چه روش‌هایی می‌توان دندان شکسته را ترمیم کرد؟

 بر اساس اینکه نوع شکستگی دندان شما به چه شکل است و کدام دندان‌ها دچار آسیب شده‌اند، متخصصان ترمیمی و زیبایی از روش‌های متنوعی برای ترمیم دندان شکسته استفاده می‌کنند. در ادامه با 7روش ترمیم دندان‌هایی که دچار شکستگی، لب پر شدگی یا ترک شده‌اند آشنا خواهید شد.

1. اتصال مجدد دندان به هم

در موارد نادر، ممکن است که متخصص ترمیمی و زیبایی دندان بتواند بخش جدا شده یا شکسته شده دندان را دوباره ترمیم کرده و به دندان متصل کند.

2. تغییر شکل دندان

اگر دندان به صورت جزئی لب پر شده باشد، می‌توان با تراش بسیار مختصر و پالیش آن، آن مشکل را برطرف کرد. این کار نیز یک روش ساده و کم هزینه برای ترمیم یک دندان شکسته یا لب پر شده است که نتایج نسبتا خوبی به دنبال دارد.

3. پر کردن دندان

اگر دندان را نتوان با روش اتصال مجدد و یا تغییر شکل دادن ترمیم کرد و آسیب وارده کمی بیشتر از حد انتظار باشد، اولین گزینه ترمیم، پر کردن دندان است. به راحتی می‌توان یک حفره یا شکستگی را با این روش ترمیم کرد. پر کردن دندان یک روش بدون درد است و بسته به نوع مواد پر کننده هزینه آن نیز متغیر است.

(جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون پرکردن دندان اینجاکلیک کنید.)

4. باندینگ دندان

متخصص ترمیمی و زیبایی دندان با کمک اتصال مواد رزین کامپوزیتی می‌تواند شکستگی یا ترک دندانی را پر کند. این مواد همرنگ دندان هستند و پس از متصل شدن به دندان، تراش داده می‌شوند تا شکل دندان به صورت طبیعی‌تر در بیاید. ترمیم با باندینگ کامپوزیت دندان می‌تواند تا 10 سال دوام داشته باشد و معمولا یک روش مقرون به صرفه است.

5. انواع ونیر دندان

ونیر دندان یک روش عالی دیگر برای پنهان کردن دندان‌های لب پر شده و ترک خورده است. ونیرها پوسته‌ها یا لایه‌های بسیار نازکی هستند که بیشتر به جهت زیبایی به سطح جلویی دندان‌ها متصل می‌شوند. لمینت دندان و ونیر کامپوزیت دو نوع ونیر مشهور هستند که نه تنها برای اصلاح طرح لبخند که برای ترمیم دندان شکسته نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

(اگر قصد اصلاح طرح لبخند خود را برای آشنایی با انواع روش های آن اینجا کلیک کنید.)

6. انله دندان

اگر یکی از دندان‌های مولر یا پره‌مولر دچار آسیب جدی شده باشد طوری که علاوه بر لبه‌های دندانی، بخش میانی سطوح جونده آن‌ها نیز دچار آسیب شده باشد، می‌توان با انله دندان، شکستگی را ترمیم کرد.

7. روکش دندان

زمانی که بخش زیادی از تاج دندان شکسته باشد به طوری که نتوان با روش‌های ذکر شده در بالا آن را ترمیم کرد، نیاز به روکش دندان پیدا خواهید کرد. برای نصب روکش دندان بخش باقی مانده دندان را تراش داده و سپس روکش را طی دو جلسه نصب می‌کنند. طی جلسه اول یک روکش موقت و طی جلسه دوم نیز روکش نهایی و مخصوص دندان شکسته شده ساخته و نصب می‌شود.

 

محاسبه هزینه لمینت دندان به زبانی ساده !

 بله شما راست میگید، حق باشمائه واقعا هزینه و قیمت لمینت دندان خیلی زیاده. من خاطرم هست چند سال پیش ۴ تا دندون رو لمینت میکردی میشد ۳ تومن، اما الان هر یه دونه ش میشه ۳ تومن. تازه اگه یه جای خوب هم برای نصبشون پیدا کنید. خلاصه که حق دارید دلتون خون باشه. این مقاله رو نوشت شده تا هم یه آپدیتی بر قیمت لمینت دندان در سال ۹۹ بزنه و هم اینکه بگه چرا انقدر هزینه ها زیاد شده و اصلا چه وقت هزینه کم و زیاد میشه.

اینجوری میشه که شما صاحب لمینت می شید…

فرض کنید شما می خوایید برید چندتا دندون خودتون رو لمینت یا لمینیت کنید. یه کلینیک دندانپزشکی یا یه  متخصص ترمیمی و زیبایی خوب پیدا می کنید و وقت میگیرید که برید مطبش.

روزی که وقت گرفتید پامیشید میرید داخل مطب و همون اول یه مبلغی برای ویزیت هزینه می کنید. که البته اینو بگم معمولا اگر قصدتون جدی باشه و بخوایید لمینت دندان کنید این هزینه که خیلی هم جزئیه از شما گرفته نمیشه.

بعدش مینای دندان تراشیده میشه

قالب گرفته میشه

یه پوشش لمینتی موقت ساخته میشه تا زمان آماده شده لمینت مخصوص خودتون از دندان شما محافظت کنه.

قالبه میره لابراتوار و اونجا چیزی که باید در نهایت به دندان شما متصل بشه ساخته میشه.

نهایت امر هم متخصص اون رو با یه سمنت و چسب مخصوی میچسپونه.

اون لمینت موقتی که بهت میدن خودشم هزینه داره

نصب لمینت دو جلسه نیاز داره. همون جلسه اول میان مینا رو تراش میدن و موکاپ یا قالب از دندون شما میگیرن تا بر اساس اون قالبه براتون لمینت اصلی ساخته بشه. حالا اون لمینت دائمی کار داره ساختنش و ممکنه چند روز تا چند هفته طل بکشه تا دست شما برسه.

تا اون موقه یه پوشش موقتی یا لمینت موقت باید براتون گذاشته باشه. چون مینا تراش خورده و ممکنه آسیب ببینه یا دندون حساس شه. این برای مراقبت از دندون تراش خورده س. برای ساخت این لمینت موقته هم بین ۱ تا ۱۲۰۰ هزینه نیازه. پس اینم به قیمت لمینت دندان اضافه کنید بیزحمت.

هرچقدر طبیعی تر بخوای قیمت لیمنت دندونت بیشتر میشه

یه سری متخصصای ترمیمی و زیبایی رو میشناسم که واقعا زحمت میکشن. تاکیدشون هم اینه که تا اونجا که ممکنه لمینت طبقیعی تر به نظر برسه. برای همین دقیقا لمینت رو مثل دندون واقعی بهش زاویهف انحنا و شکل میدن. هرچقدر هم بخوای طبیعی تر بشه قاعدتا وقت زیادتری از متخصص میگیره. پس هزینه نسبتا بالاتری میگیره. اینم بگم که اگه متخصص بخواهد خیلی طبیعی کار رو دربیاره با وسواس زیادی سعی میکنه حداقل ضخامت مینا رو تراش بده. این یعنی دندون زیاد آسیب نمیبینه.

جهت کسب اطلاعت بیشتر پیرامون سایر رئش های دندانپزشکی زیبایی مثل ایمپلنت دندان اینجا کلیک کنید.

 

بهترین متخصص ارتودنسی تبریز (لیست ۵ تایی)

 اگر ساکن تبریز هستید و به درمان های ارتودنسی نیاز دارید حتما قبل از هر کاری محتویات این صفحه را بخوانید. ما در این صفحه یک لیست ۵ تایی از بهترین متخصصان ارتودنسی تبریز گردآوری کرده ایم که میتوانید یکی از آن ها را جهت انجام درمان خود انتخاب کنید. این شما و این لیست بهترین متخصص ارتودنسی تبریز به همراه شماره تماس و آدرس های آن ها.

دکتر رضا شرقی

آدرس     تبریز، آبرسان، جنب برج سفید ۱، مهرگان سوم پلاک ۲۸، ساختمان دانش طبقه سوم

شماره تماس          ۰۴۱-۳۳۳۵۵۹۰۸

سایت      www.drrezasharghi.com

دکتر احمد بهروزیان

آدرس     تبریز -چهارراه آبرسان -ساختمان اسکان -طبقه ۳

شماره تماس          ۰۴۱-۳۳۳۶۲۰۵۵

سایت      www.drbehroozian.com

دکتر آیدین سهرابی

آدرس     تبریز – ولی عصر – چهارراه شریعتی – ساختمان کاج – طبقه اول

شماره تماس          ۰۴۱-۳۳۳۱۱۰۰۰ | ۰۴۱-۳۳۳۰۹۲۱۴

سایت      www.orthopage.ir

دکتر سعید فروغی

آدرس     خیابان ۱۷ شهریور جدید – نبش تقاطع طالقانی – جنب ساختمان امروز – ساختمان شیشه ای – طبقه دوم

شماره تماس          ۰۴۱-۳۵۵۷۵۷۵۵

سایت      www.ortho-foroughi.com

دکتر مهدی روادگر

آدرس     چهارراه آبرسان – جنب هتل گسترش – بین بانک صادرات و پاسارگاد – ساختمان ایران کلینیک – طبقه ۶ – واحد ۱

شماره تماس          ۰۴۱-۳۳۲۵۰۶۷۴

سایت      –

بیشتر بخوانید: متخصص ارتودنسی مشهد

چرا برای انتخاب متخصص ارتودنسی باید حساسیت به خرج داد؟

به دو دلیل باید در انتخاب متخصص ارتودنسی دقت کرد.

اول اینکه درمان ارتودنسی جزء پرهزینه ترین درمان های دندانپزشکی است و در هر صورت برای اینکه دندان های صاف و یکدست داشته باشید لاجرم باید یک هزینه ای هم بپردازید.

دوم اینکه، شما، چه نزد بهترین متخصص ارتودنسی در شمال تهران یا بهترین نقطه تهران بروید و چه در مجهزترین کشور دنیا در حوزه دندانپزشکی، درمان ارتودنسی یک پروسه زمانبر و طولانی است.

بنابراین:

چون هزینه ارتودنسی زیاد است، باید برای حصول نتایج بهترین متخصص را انتخاب کرد

و چون قرار است برای یک مدت زمان طولانی (6 ماه تا 3 سال) به صورت مکرر به مطب متخصص خود مراجعه کنید، باید حتما با متخصص و پرسنل او رابطه خوبی برقرار کنید. نه تنها جو مطب باید مناسب باشد، که رفتار، کردار و منش پرسنل مطب باید خوب باشد تا شما بتوانید درمان خود را بدون حاشیه و به خوبی سپری کنید.

منبع:  www.orthoinfo.ir

 

بهترین متخصص ارتودنسی کودکان برای کودک 7 ساله شما چه کاری میتونه انجام بده؟

 این متخصصان میتوانند هم پیشگیری کنند و هم انواع درمان ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، ارتودنسی نامرئی (با اولویت خیلی پایینتر) را برای کودکان در نظر میگیرند. اما اجازه بدهید چگونگی این کار را در ادامه توضیح دهیم.

ارتودنسی پیشگیرانه: پیش بینی مشکلات ارتودنسی کودکان و پیشگیری از آن ها

همانطور که چند خط پیش هم گفتیم، برخی از والدین ممکن است به خاطر مسائلی (که اغلب ناشی از نا آگاهی است) نخواهند در 7 ساگی فرزند خود را به مطب یک متخصص ارتودنتیست کودکان ببرند و از اهمیت این موضوع هم مطلع نباشند. اما حتی اگر فرزند این اشخاص مشکلی نداشته باشد دست کم فکری به حال آینده دندان های آن ها خواهد شد.

جالب اینجاست که با ارزیابی های تخصصی، متخصصان ارتودنسی دندان میتوانند پیش بینی کنند که قرار است دندان های دائمی کودک دقیقا چگونه در بیایند و از چه الگویی پیروی میکنند. بعد از پیش بینی، متخصص به شما میگوید که برای حل مشکل در آینده باید از چه دستگاه هایی جهت اصلاح مشکل استفاده کرد. مثلا ممکن است ارتودنسی ثابت با بریس معمولی، ارتودنسی نامرئی با اینویزیلاین، وسیع کننده کام، نگهدارنده یا رتینر و … را برای اصلاح مشکل دندان های کودکان در آینده توصیه کنند و هزینه ارتودنسی دندان را نیز از قبل به شما اطلاع دهند که خودتان را برای آن آماده کنید.

بیشتر بدانید :

درمان مشکلات ارتودنسی کودکان

اگر فرزند شما کوچکترین مشکلی در رابطه با تراز دندان هایش داشته باشد، متخصص ارتودنسی کودکان در اولین جلسه آن را تشخیص میدهد و نحوه درمان را برای شما توضیح خواهد داد. به عنوان مثال، اگر اندازه دهان یا فک فرزند شما کوچک باشد متخصصان از وسیع کننده های کام یا پالاتال اکسپندر استفاده میکنند تا مشکل فک کودک حل شود. از این وسیله برای بزرگتر کردن فک فوقانی استفاده می شود تا دندان های بالا و پایین بتوانند در کنار هم بهتر قرار بگیرند. به عنوان یک مثال دیگر اگر برخی از دندان های دائمی کودک در آمده باشند و یکی از آن ها کج باشد در آینده باعث کج شدن سایر دندان های مجاور میشود. متخصص ارتودنسی کودکان با دستگاه ارتودنسی همان دندان را در اولین فرصت صاف میکند که مشکلی برای دندان های دیگر پیش نیاید و قیمت ارتودنسی کودکان در آینده چند برابر نشود.

دقت کنید اگر به متخصص ارتودنسی کودکان مراجعه نکنید مشکل حل نمیشود و دندان های فرزند شما کج، ناصاف و شلوغ میشود و در آینده مجبورید هزینه ارتودنسی دندان به مراتب بالاتری برای اصلاح مشکل پرداخت کنید. میبینید که شما به عنوان والدین دانش زیادی در رابطه با ارتودنسی ندارید و در اغلب موارد نمیتوانید مشکل دندان های فرزندان خود را تشخیص دهید. بنابراین بهترین راه حل این است که حتما به یک متخصص ارتودنسی خوب مراجعه کنید.

 

متخصص ارتودنسی در شمال تهران

 دکتر هادی درویش پور در شمال، مرکز و غرب تهران مطب ارتودنسی فعال دارند. تمام مطب های دکتر درویش پور به جدیدترین تکنولوژی ها و تجهیزات مدرن حوزه دندانپزشکی و ارتودنسی دندان مجهز هستند و این موضوع در خصوص مطب شمال تهران بیشتر صادق است. چنانچه تمایل دارید که در مطب ارتودنسی در شمال تهران دکتر درویش پور، تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرید، می توانید از طریق فرم تماس سایت، اقدام به دریافت نوبت آنلاین به همراه تخفیف ویژه کنید. ادامه مقاله را هم حتما بخوانید تا بتوانید بر اساس نکات مندرج در آن بهترین متخصص ارتودنسی تهران یا هر ناحیه دیگر را بهتر پیدا کنید.

چرا برای انتخاب متخصص ارتودنسی باید حساسیت به خرج داد؟

به دو دلیل باید در انتخاب متخصص ارتودنسی دقت کرد.

اول اینکه درمان ارتودنسی جزء پرهزینه ترین درمان های دندانپزشکی است و در هر صورت برای اینکه دندان های صاف و یکدست داشته باشید لاجرم باید یک هزینه ای هم بپردازید.

دوم اینکه، شما، چه نزد بهترین متخصص ارتودنسی در شمال تهران یا بهترین نقطه تهران بروید و چه در مجهزترین کشور دنیا در حوزه دندانپزشکی، درمان ارتودنسی یک پروسه زمانبر و طولانی است.جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون اواع روش های ارتودنسی اینجا کلیک کنید.

بیشتر بخوانید : متخصص ارتودنسی در کرج

4 نکته که باید حین انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در شمال تهران به آن ها توجه کرد

1. دندانپزشکی انتخابی شما حتما باید متخصص ارتودنسی باشد

در هر شهر و ناحیه ای تعدادی دندانپزشک عمومی و متخصص وجود دارند که ممکن است بسته به موقعیت و نیاز مراجعان هر نوع درمان دندانپزشکی انجام دهند. در شمال تهران نیز چنین چیزی صادق است. اما متخصص انتخابی شما حتما باید یک دندانپزشک متخصص ارتودنسی باشد نه یک دندانپزشک عمومی یا یک متخصص زیبایی و ترمیمی و ….

2. به جز مدرک، تجربه و مهارت بسیار مهم است

به خاطر هزینه و زمان طولانی درمان ارتودنسی، تنها یک متخصص باتجربه بالا انتخاب کنید. قطعا متخصصی که طی چندین سال چندین هزار مورد نامنظمی دندانی را برطرف کرده تجربه و مهارت بیشتری دارد.

3. بدون مشاهده تصاویر قبل و بعد درمان را شروع نکنید

آلبوم تصاویر قبل و بعد متخصص را ببینید. اگر نتایج قبل و بعد درمان قابل توجه و تحسین برانگیز بود می توانید روی شروع درمان تمرکز کنید.

4. برای اطمینان بیشتر نظرات مراجعان را حتما جویا شوید

تا خودتان یک چیز را تجربه نکنید و با زبان خود آن را بازگو نکنید، هزاران مشاهده و پرس و جو و تحقیق ، نمی تواند درک شفاف و درستی از آن چیز ارائه دهد. به طور مشابه تا خودتان درمان ارتودنسی انجام ندهید نمی توانید درباره نوع درمان، متخصص یا مطب ارتودنسی نظر دهید.

 

متخصص ارتودنسی در غرب تهران

 دکتر هادی درویش پور متخصص ارتودنسی در شمال، مرکز و غرب تهران مطب ارتودنسی دارند و از تجهیزات به روز همراه با کادر با اخلاق و حرفه ای بهره می برند. اگر در غرب تهران و برای درمان ناهماهنگی دندان های خود به دنبال متخصص ارتودنسی هستید می توانید با مراجعه به مطب ارتودنسی غرب تهران دکتر درویش پور یک دوره درمان استاندارد را آغاز کنید. با دریافت نوبت آنلاین از سایت می توانید از مشاوره رایگان و 5 درصد تخفیف در هزینه ارتودنسی بهره مند شوید برای اینکه بتوانید با اطلاعات کامل بهترین متخصص ارتودنسی در غرب تهران یا هر ناحیه دیگر را پیدا کنید ادامه مقاله را بخوانید.

قبل از مراجعه به بهترین متخصص ارتودنسی خوب باید توجه داشت که انواع درمان های ارتودنسی دندان هم زمان‌بر است و هم نسبت به سایر روش‌های دندانپزشکی هزینه نسبتا بالاتری دارد، انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب بسیار مهم است. این صفحه حاوی چند نکته ساده  و کوتاه برای انتخاب یک متخصص ارتودنسی است که از لحظه آغاز درمان تا واپسین روزهای ارتودنسی و حتی بعد از آن بتواند با شما همراه باشد. در ادامه 4 نکته جهت انتخاب چنین متخصصی برای شما درج شده است. و در نهایت آدرس یکی از مطب های دکتر درویش پور متخصص ارتودنسی در غرب تهران جهت دسترسی آسان و سریع برای ساکنان غرب تهران قرار داده شده است.

بیشتر بخوانید : راهنمای انتخاب متخصص ارتودنسی اصفهان

1. مدرک تخصصی، تجربه و افتخارات متخصص را چک کنید

بهتر است که برای انجام ارتودنسی دندان‌های خود، به جای مراجعه به یک دندانپزشک عمومی یا یک متخصص گمنام، به دندانپزشکی که دارای تخصصی ارتودنسی دندان است، تجربه بالایی دارد و در زمینه علمی، عملی و سوابق پژوهشی کارنامه پرباری دارد مراجعه کنید.

2. همیشه و همه جا در، درسترس بودن همیشه مهم است

در دسترس بودن یعنی همیشه و از هر لحاظ متخصص در دسترس شما باشد. شما باید بتوانید با جستجو در شبکه های اجتماعی، در اینترنت، در فلان منظقه خاص و … او را به راحتی پیدا کنید. مثلا ممکن است مطبش در یک منطقه باشد که از هر طرف و هر نقطه از شهر به خوبی به آنجا دسترسی داشته باشید.

4. جو مطب متخصص را ارزیابی کنید

در ابتدا هم گفتیم که درمان ارتودنسی ارتودنسی (چه ارتودنسی ثابت، نامرئی و متحرک) درمان های طولانی مدتی هستند و ممکن است از 6 ماه تا 3 سال به مطب بروید. پس معقولانه است که به راحتی و آسایش خود در مطب متخصص باشید. هزینه ارتودنسی هم بسیار مهم است. یک متخصص ارتودنسی خوب هوای بیمارانش را دارد، برنامه های متنوعی پرداخت دارد و اگر لازم باشد قسط بندی می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع روش های درمان ارتودنسی اینجا کلیک کنید.

5. بازخورد بیماران و مراجعان را جویا شوید

اینترنت، شبکه های اجتماعی، سایت ها تحلیل متخصصان و … همگی بستری برای شما فراهم میکنند که بتوانید درباره یک متخصص ارتودنسی خوب اطلاعات زیادی به دست بیاورید و مخصوصا نظرات و بازخوردهای بیماران یک متخصص خاص را جویا شوید. یک متخصص ارتودنسی خوب همواره در کانال های اجتماعی، سایت ها و حتی در اجتماع با بازخوردهای خوبی معرفی میشود.

 

برای هر مشکل دندان به کدام متخصص مراجعه کنیم؟

 متخصصان دندانپزشکی در واقع  همان دندانپزشکان عمومی هستند که چند سال دیگر به صورت تخصصی برای برخی شرایط و مسائل خاص دهان و دندان آموزش دریافت کرده اند. تا علاوه بر مشکلات عمومی دندان به صورت تخصصی به درمان مشکلات جدی تر دندان ها بپردازند.

تخصص های زیادی در دندانپزشکی وجود دارد که هر کدام برای مشکلات و مباحث خاصی آموزش دریافت کرده اند. در این مقاله مفتخریم تا شما را 5 نوع از تخصص های دندانپزشکی آشنا کنیم .

دندانپزشکی اطفال: متخصص دندانپزشکی بچه ها

دندانپزشکان اطفال یا (Pediatric Dentist) درست مانندن متخصصان اطفال که به شرایط و مشکلات بهداشتی و سلامتی کودکان میپردازند، مسئول ارائه خدمات دندانپزشکی به اطفال، کودکان و نوجوانان هستند. دندانپزشک اطفال متخصصی است آشنایی کامل با مسائل و مشکلات کودکان دارند و با طوری آموزش دیده اند که نیازهای این قشر از جامعه را شناسایی کرده و به بهترین شکل ممکن پاسخگوی نیازهای دهان و دندان آن ها باشند. دندانپزشکان کودکان به کودک شما کمک می‌کنند تا در درازمدت در مسیر داشتن دندان هایی مقاوم، سالم و لبخندی زیبا قرار بگیرند.

پریودنتیست: متخصص لثه

دندانپزشکی پریودنتال یا (Periodontal dentistry) بر روی پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری هایی که بر لثه ها تأثیر می‌گذارد یا سایر ساختارهایی که دندان را پشتیبانی می کنند تمرکز دارد. متخصص پریودنتیست یا (Periodontists) مراحل اولیه بیماری لثه را تشخیص داده و درمان می کنند. آن ها برای برطرف کردن بیماری های شدید لثه و ترمیم ظاهر لبخند شما جراحی های جزئی نیز انجام می دهند. اگر احیانا به بیماری مربوط به بافت لثه ها مبتلا شده باشید، ممکن است دندانپزشک عمومی شما را به یک متخصص پریودنتیست ارجاع دهد.

ارتودنتیست: متخصص تراز کردن دندان ها

ارتودنسی  یا (Orthodontics) تخصصی از دندانپزشکی است که به اصلاح ناهماهنگی بین دندان ها و فک می پردازد. اگر فک شما به درستی تراز نباشد، و تناسب طبیعی بین فک، دهان و دندان های شما برقرار نباشد، احتمالا شما به یک متخصص ارتودنسی ارجاع داده خواهید شد. به عبارت ساده تر اگر دندان های شما کج یا ناهموار باشد، ممکن است یک متخصص ارتودنسی را ببینید.

بیشتر بخوانید :

اندودنتیست: متخصص کانال ریشه

در داخل دندان های ما معابر کوچکی مانند غار به نام کانال وجود دارد که حاوی بافت زنده و حساسی به نام پالپ، رگ های خونی و عروق عصبی هستند. متخصصان آندودنتیست یا (Endodontists) در تشخیص و درمان مسائل درون دندان ها مخصوصا بافت نرم پالپ تخصص دارند. به عنوان مثال، اگر پالپ (tooth’s pulp) دندان شما آلوده و عفونی شود، ممکن است شما نیازمند درمان کانال ریشه باشید. اگر دندانپزشک عمومی شما معتقد است که باید تغییراتی بر روی کانال ریشه شما دندان شما صورت بگیرید، ممکن است توصیه کند برای معالجه به یک متخصص اندودنتیست مراجعه کنید.

جراح دهان و فک و صورت: متخصص جراحی دهان و دندان

این متخصص بر روی درمان مشکلات مربوط به بافت های سخت و نرم صورت، دهان و فک متمرکز است. البته باید بدانید که شما برای انجام هر نوع جراحی دهان نیازی به یک جراح دهان ندارید. جراح دهان و فک و صورت یا (Oral and Maxillofacial Surgeon) در معالجاتی و شیوه های درمانی که به روش های پیچیده یا سطح عمیق آرام بخشی نیاز دارند اقدام میکنند.

 

صفحه قبل 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 صفحه بعد