آشنایی با خدمات ترمیم و زیبایی دندان

 دندانپزشکی ترمیمی، یکی از روش­های درمانی برای ترمیم و بازسازی دندان­هایی است که دچار تخریب و پوسیدگی شده­ یا تقریبا از بین رفته اند. ترمیم و زیبایی دندان، در واقع یک علم همراه با هنر است و ارتباط مستقیمی با زیبایی و سلامت دندان ها دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون دندانپزشکی زیبایی در ادامه این مقاله با کلینیک دندانپزشکی جنت اباد همراه باشید.

آنچه در اصلاح طرح لبخند توسط متخصص ترمیم و زیبایی دندان تهران مدنظر قرار می­گیرد، وجود قرینگی در دندان­های راست و چپ، رابطه صحیح قرار گرفتن دندان­ها با لب بالا و پایین، تناسب صحیح عرض و طول هر دندان و رابطه صحیح خطی و طولی بین دندان­های جلو از دیگر مواردی است که توسط متخصص ترمیم و زیبایی دندان تهران مورد بررسی قرار می گیرد و بر اساس فرمول­ها و قوانین خاصی ارزیابی می­شود. هر یک از این موارد می­تواند در خلق یک لبخند زیبا تاثیر بسزایی داشته باشد.

انواع خدمات متخصص ترمیم و زیبایی

خدماتی که توسط دندانپزشک ترمیم و زیبایی تهران ارایه می­شود عبارتند از:

اصلاح طرح لبخند (طراحی لبخند زیبا)

اصلاح لبخند لثه­ای (با افزایش طول تاج دندان)

بلیچینگ

یکی از درمان­های ترمیم و زیبایی دندان می­باشد که در راستای سفید کردن دندان انجام می شود. بلیچینگ باعث سفیدی دندان­ها می­شود. این روش یکی از ارزان­ترین تکنیک­های سفید کردن دندان است.

لمینت سرامیکی

قرار دادن پوسته­ی نازک سرامیکی از مواد همرنگ دندان که برای اصلاح فرم و وضعیت ظاهر دندان روی سطح ناصاف یا ترک خورده دندان گذاشته می­شود.

لمینت کامپوزیت ونیر

ونیر کامپوزیت یکی از روش‌های جدید و پرطرفدار برای درمان و زیبایی لبخند به شمار می‌آید. کامپوزیت، در واقع ترکیبی از یک ماده رزینی خمیرگونه می‌باشد که بر روی دندان قرار داده می­شود و پس از فرم­دهی توسط دندانپزشک متخصص، به وسیله تابش نور بر روی دندان فیکس می­شود.

ایمپلنت دندان

این درمان به عنوان یک درمان جایگزین برای پروتزهای بریج بوده که دندان­های سالم اطراف نیز در آن روش تراشیده می­شدند. هدف اصلی از درمان ایمپلنت، این است که در آینده هیچ دندانی به خاطر پایه بریج قرار گرفتن تراشیده نشود و از بین نرو . ایمپلنت دندان ، ساختاری است که جایگزین ریشه­های طبیعی دندان شده و در فک کاشته می­شود و مانند یک دندان طبیعی عمل خواهد کرد.

ارتودنسی دندان

به منظور مرتب کردن دندان­ها و رفع ناهنجاری های فک جهت اصلاح طرح لبخند زیبا.

 

لمینت دندانهای پایین

 جهت آشنایی لمینت دندانهای پایین ، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

از رایج ترین روش های ترمیم زیبایی دندانپزشکی می توان به لمینت اشاره کرد. لمینت لایه ای همرنگ با دندان هاست که جهت اصلاح فرم، طرح یا اصلاح رنگ دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این روش در اصلاح فاصله بین دندان ها نیز کاربرد دارد. استفاده از لمینت سبب زیبایی فرد شده و اعتماد به نفس وی را نیز افزایش می دهد.

لمینت مواد بسیار نازک و همرنگ دندان است که طول عمر بالایی داشته و با کمترین عوارض سبب بهبود ظاهر دندان می شود. از این پوسته های کامپوزیتی یا سرامیکی به منظور اصلاح طرح لبخند، سفید یا براق کردن دندان ها، تغییر فرم، اندازه و طول دندان استفاده می شود. نصب لمینت در حوزه کار متخصص ترمیم و زیبایی دندان بوده و کسانی که در این خصوص مشکل دارند می توانند از متخصصان دندانپزشکی زیبایی برای ترمیم و اصلاح مشکل خود کمک بگیرند.

انواع لمینت برای لمینت دندانهای پایین

لمینت دندان کلا بر دو نوع تقسیم می شوند. لمینت کامپوزیتی و لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی

جنس آن از سرامیک است. این لمینت ظاهری زیباتر داشته و رنگ آن ثبات بیشتری دارد. میزان مقاومت آن در مقایسه با لمینت های کامپوزیتی بیشتر است. این لمینت ها بعد از قالب گیری ساخته می شوند. هزینه آن نسبت به لمینت کامپوزیتی بیشتر است.

لمینت کامپوزیتی

در این فرآیند دندان در مقایسه با لمینت سرامیکی کمتر تراش می خورد. اگر دندان شرایط لازم را داشته باشد، دندان به هیچ وجه تراش داده نمی شود.از جمله مزایای آن میزان براق تر شدن و عبور بیشتر نور از کامپوزیت دندان است. همچنین دارای تنوع رنگ بیشتری است. هزینه آن نیز در مقایسه با روش دیگر پایین تر است. با لمینت نمی توان همه مشکلات دندانی را برطرف کرد. اما می توان به آنها فرم داد و آن ها را یکدست کرد.

لزوم لمینت دندان های پائین

افرادی که دوست دارند دندان های خود را لمینت کنند، نمی دانند آیا لازم است هر دو فک لمینت شود یا خیر. با توجه به اینکه برخی افراد وقتی می خندند، دندان های فک پائین آنها دیده می شود، بهتر است دندانهای پائین را نیز لمینت کنند. البته می توان با روش بلیچینگ دندان  آن دندان ها سفیدتر کرد تا با دندان های دیگر مطابقت داشته باشند.

برای اینکه بدانیم چه تعدادی از دندان ها در فک بالا و پایین نیاز به لمینت دارند، بهتر است جلوی آینه ایستاده و لبخند بزنید. این کار را از نیمرخ و زوایای مختلف نیز انجام دهید. بدین ترتیب می توان به تعداد دندان های مورد نیاز برای لمینت پی برد.

 

ارتودنسی لینگوال (زبانی و مخفی)

 توضیحات دکتر درویش پور بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران درباره ارتودنسی لینگوال :

اصطلاح  لینگوال یا (مخفی) در ارتودنسی به سطح داخلی (زبانی یا کامی) دندان اشاره دارد. بریس‌های مورد استفاده در ارتودنسی لینگوال مانند بریس‌هایی که در ارتودنسی معمولی استفاده می‌شوند، نیستند، بلکه این بریس‌ها به سطح پشتی دندان‌ها می‌چسبند و در حالت عادی مخفی بوده و در داخل دهان دیده نمی‌شوند. در حالی که بریس‌های معمولی یا سنتی در ارتودنسی ثابت، بر روی سطح جلویی دندان‌ها چسبانده می‌شوند. وقتی که بریس‌ها بر روی سطح داخلی دندان‌ها قرار داشته باشند، از نظر ظاهری عملاً حالت مخفی داشته و امکان درمان ارتودنسی بدون ایجاد هیچ‌گونه اشکالی در زیبایی و وضعیت ظاهری چهره را فراهم می‌کند.

مهم‌ترین مزایای ارتودنسی لینگوال چیست؟

مخفی بودن بریس ارتودنسی

از  مزایای ارتودنسی لینگوال آن است که شما می‌توانید مدت زمان ارتودنسی را بدون آنکه کسی متوجه شود، به پایان برسانید. اگر شما هم با گذاشتن سیم و اتصالات در دهان خود و نمایان بودن آن در دید دیگران مشکل دارید، پس ارتودنسی لینگوال می‌تواند بهترین روش برای شما باشد. بریس‌های مدل STB social 6 یکی از انواع جدید بریس‌های لینگوال هستند که به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا به طور کامل در پشت دندان‌ها مخفی باشند.

سرعت بالا

بریس‌های لینگوال به یک سیستم “خودتنظیم شونده” (سِلف لایگیت) مخصوص مجهز هستند که سرعت کار درمان ارتودنسی را خیلی بالاتر می‌برند و برای افرادی که می‌خواهند سریع‌تر و در عرض کمتر از 6 هفته به نتیجه برسند، گزینه بسیار خوبی هستند. البته برای استفاده از آن ها بهتر است که بیشتر با متخصص ارتودنسی خود صحبت کنید.

راحت بودن

بریس‌های لینگوال به عنوان یکی از راحت‌ترین روش‌های ارتودنسی شناخته می‌شوند. سیستم سلف لایتگیت (خودتنظیمی) که برای این بریس‌ها تعبیه شده است، به سیم‌کشی‌های روی دندان امکان می‌دهد که بدون آنکه نیازی به کشیدن و سفت کردن به صورت دستی داشته باشند، خودشان به صورت خودکار حرکت کرده و سفت‌تر شوند. بنابراین در طول دوره ارتودنسی، یک نیروی ملایم و مستمر بر روی دندان‌ها وارد می‌شود و کار صاف کردن دندان‌ها را به راحتی انجام می‌دهد. به این ترتیب نیاز شما به مراجعات مکرر به دندانپزشک در طول دوره درمان نیز تا حد زیادی رفع خواهد شد.

هزینه ارتودنسی لینگوال

به طور کلی هزینه ارتودنسی لینگوال نسبت به روش‌های دیگر ارتودنسی بالاتر است. زیرا چسباندن براکت‌ها و نصب لوازم ارتودنسی در دهان بیمار در این روش مشکل‌تر است. هزینه‌های این روش شامل هزینه مراجعات دوره‌ای در مطب دندانپزشک نیز می‌شود. این مراجعات معمولاً برای سفت کردن سیم‌ها و براکت‌ها و انجام تعمیرات لازم در صورت نیاز انجام می‌شود. بریس‌های لینگوال از نظر هزینه با بریس‌های فلزی سنتی قابل مقایسه هستند و بسیاری از بیمه‌های درمانی، قسمتی از هزینه‌های آن را پوشش می‌دهند.

 

زیبایی دندان

 امروزه دندانپزشکان نه تنها به درمان و ترمیم دندان توجه دارند؛ بلکه زیبایی دندان یکی از اهداف آنها به شمار می رود. روش های ترمیم و زیبایی دندان همگی با هدف طرح لبخند زیباست و هزینه آن به مواد، تجهیزات و دستمزد دندانپزشک و نوع درمان بستگی دارد.

زیبایی دندان با استفاده از کامپوزیت دندان

بعضی از درمان های زیبایی باعث بالا بردن سلامت دهان و دندان می شود. مثلاً پر کردن دندان با مواد سرامیکی در مقایسه با آمالگام ظاهر بهتری به دندان داده و میزان کمتری از مینای دندان تراش داده می شود. در دندانپزشکی زیبایی موادی به دندان اضافه یا از آن کم می شود. بدین منظور در دنداپزشکی از اقدامات غیر قابل بازگشت روی دندان ها  خودداری می شود. در این روش مواد همرنگ دندان بوسیله چسب مخصوص به سطح جلوی دندان چسبانده می شود.

زیبایی دندان با استفاده از لمینت های سرامیکی

لمینت دندان سرامیکی، لایه هایی از سرامیک هستند که عیوبی از قبیل تغییر رنگ دندان را پوشانده و سبب زیبایی آن ها می شوند. در استفاده از لمینت قسمتی از مینای دندان باید تراش داده شود. در واقع ونیرها لایه های بسیار نازکی هستند که برای برطرف کردن ترک ها و شکستگی های دندان روی آنها قرار می گیرند و سبب زیبا کردن ظاهر آنها می شوند. ونیرها از جنس پرسلین یا رزین کامپوزیت هستند. رزین مایعی است که می تواند به جامدی سخت تبدیل شود.

استفاده از پل های بین دندانی یا بریج

یکی از تکنیک های دیگر زیبایی و ترمیم دندان، بریج ها هستند. در این روش درمان روکش به شکل پل نصب می شود تا موجب پیوستگی دندان ها شود. این کار با کمک دو دندان کناری انجام می شود. بریج ها تنها جنبه زیبایی ندارند. در مقایسه با ایمپلنت و ارتودنسی، از لحاظ اقتصادی مقرون بصرفه تر و اجمالی تر بوده و بدون ایمپلنت یا ارتودنسی می توانند سبب بهبود وضعیت آنها شوند.

ایمپلنت ها

هر گاه به هر دلیلی یکی از دندانها دچار مشکل شده و بیفتد، مشکل بزرگی در زیبایی دندان ها بوجود خواهد آمد. ایمپلنت ها در این هنگام می توانند این مشکل را جبران کرده، فضای خالی را پر نموده و ظاهر دهان را زیباتر کنند. البته لازم به ذکر است که ایمپلنت دندان بیشتر در جهت بهبود و اصلاح مشکلات دندانی است؛ اما نقش آن در زیبایی نیز بی تأثیر نیست.

بلیجینگ یا سفید کردن دندان ها

عوامل زیادی در رنگ، ظاهر و سلامت دندانها دخیل هستند. دندان های سفید نشانگر بهداشت و سلامتی دهان و دندان است. بلیجینگ دندان راهکاری برای چند درجه سفیدتر کردن دندانها بوده و منجر به زیبایی دندان ها می شود. در بلیچینگ که به منظور سفید کردن دندانهاست لکه دندانها از بین می رود. تغییر رنگ مینای دندان که به علل مختلفی همچون قهوه، چای، سیگار، ارث و بالا رفتن سن نیز می تواند اتفاق بیفتد با این روش قابل درمان است. این کار توسط ماده سفید کننده انجام می شود و هر جلسه 45 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

 

پاسخ به سوالات رایج در مورد بلیچینگ دندان

 برای پاسخ به تمامی سوالات پیرامون بلیچینگ دندان در ادامه این مقاله با بهترین متخصص ترمیم و زیبایی دندان از کلینیک آرتمان همراه باشید.

با بلیچینگ چه اندازه دندان‌ها سفید می‌شوند؟

میزان سفیدی دندان‌ها به عواملی مانند جنس دندان‌ها و مواد رسوب کرده بر روی دندان‌ها بستگی دارد و نتایج برای همه افراد نمی‌تواند یکسان باشد.

قبل از بلیچینگ چه کار باید کرد؟

باید ابتدا به درمان پوسیدگی دندان پرداخت سپس عمل بلیچینگ را انجام داد.

دندانپزشک ابتدا دندان‌ها را جرم گیری می‌کند سپس با استفاده از بلیچینگ اقدام به سفید کردن دندان‌ها می‌کند که بلیچینگ بر روی دندان‌ها پر شده یا نواحی زرد ریشه ناشی از تحلیل ریشه هیچ گونه اثری نخواهد داشت.

آیا بلیچینگ عوارضی دارد؟

بلیچینگ عوارضی ندارد اما ممکن است بیمار دچار حساسیت دندانی شود که با استفاده از خمیردندان‌های ضد حساسیت این موضوع به زودی برطرف می‌شود.

تفاوت بلیچینگ دندان و لمینت چیست؟

بلیچینگ یک روشی برای سفید کردن دندان‌ها است که با تزریق ماده سفید کننده باعث سفید شدن دندان‌ها می‌شود اما لمینت دندان با هدف پوشاندن عیب‌های دندانی، متناسب با دندان ساخته می‌شود و با کمک چسب مخصوصی بر روی دندان‌ها چسبانده می‌شود در نتیجه علاوه بر تغییر رنگ دندان، فرم و اندازه دندان‌ها نیز تغییر می‌کند.

چه تفاوتی میان بلیچینگ و جرم گیری دندان‌ها وجود دارد؟

هر دو روش باعث سفید شدن دندان‌ها می‌شوند اما میزان سفید کردن دندان‌ها متفاوت است که جرم گیری با هدف پاکسازی دندان‌ها از پلاک‌های دندانی اقدام به سفید کردن دندان‌ها می‌کند. بلیچینگ تنها برای سفید کردن دندان‌ها و برای از بین بردن لکه‌های موجود بر روی دندانها استفاده می‌شود که برای افرادی که دندان‌های سالمی دارند و تنها خواستار سفید کردن دندان‌های خود هستند روش بسیار مناسبی است.

قیمت بلیچینگ دندان در کرج

هزینه بلیچینگ با توجه به نوع بلیچینگ (بلیچینگ در مطب و بلیچینگ در خانه) متفاوت است البته بلیچنگ نسبت به سایر روش‌های سفید کردن دندان‌ها هزینه کمتری دارد. قیمت بلیچینگ دندان با لیزر با توجه به تعداد جلسات موردنیاز می‌تواند کمی زیادتر شود.

 

کاربرد لمینت سرامیکی چیست؟

 لمینت لایه ای نازک از مواد است که متناسب با فرم و ویژگی های هر فرد ساخته و به دندان ها چسبانده می شود. لمینت ها اغلب اوقات با رنگ های طبیعی ساخته می شوند که تقریباً شبیه به رنگ دندان است و در بخش جلوی دندان ها استفاده می شود تا سبب زیباتر شدن طرح لبخند شوند.

لمینت دندان نیز همانند دندان طبیعی قادرند نور را بازتاب کنند. درخشندگی آنها نیز همانند دندان طبیعی است. برای اینکه ظاهر لمینت تا حد زیادی مطابق دندان ها باشد باید فاکتورهایی مثل اندازه، رنگ، طول، تراز بودن و شفافیت لمینت در نظر گرفته شوند.

 • کاربرد لمینت سرامیکی
 • یک یا چند دندان زرد شده باشد.
 • دندان ها لب پر و یا شکسته باشند.
 • دندان ها کج باشند.
 • یک یا چند دندان کوتاه تر از بقیه باشند.

بیشتر بدانیم : ایمپلنت دندان

در تمام موارد گفته شده می توان بدون عمل جراحی و با استفاده از لمینت سرامیکی آنها را اصلاح کرد. و آنها را با بقیه دندان ها، هم تراز کرد. اگر فاصله بین دندان ها نیز موجب آزار شماست بدون استفاده از براکت و با کمک لمینت سرامیکی می توان آن را درمان کرد.

اگر تنها یکی از دندان ها دچار مشکل بوده و نیاز به اصلاح داشته باشد در این صورت برای متناسب کردن آن با بقیه دندان ها می توان از لمینت سرامیکی استفاده نمود. لمینت راهکاری مناسب برای بهبود ظاهر و زیباسازی دندان ها است. لمینت های سرامیکی راحت و سریع روی دندان نصب شده و هر گونه عیب و نقص دندان ها را رفع می کنند.

لمینت از پیشرفت های چشمگیر در حوزه دندانپزشکی زیبایی است و به بیماران کمک می کند تا مشکلات دندانی خود را برطرف کنند. با لمینت می توان دندان های پیشین را زیباتر و جذاب تر نمود.

 

اصلی ترین تفاوت کامپوزیت دندان و لمینت ونیر چیست؟

 مهم ترین تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان در مدت زمانی است که لمینت ها می خواهند بر روی دندان نصب شوند.

فرق کامپوزیت ونیر با لمینت در مدت زمان نصب بر روی دندان

ونیر های کامپوزیتی فقط در یک جلسه درمانی بر روی دندان های بیمار نصب می گردند. متخصصان در کمتر از شصت دقیقه می توانند رزین کامپوزیت را بر روی دندان ها قرار دارده و آن ها را پولیش دهند تا لبخند بیمار تصحیح گردد. اما ونیر های لمینت سرامیکی حداقل به دو جلسه برای نصب نیاز دارتد. در جلسه ابتدایی، دندانپزشکان به آماده سازی دندان ها می پردازند. متخصص دندانپزشکی کار قالب گیری را شروع می‌کند. حدودا چهارده روز برای ایجاد لمینت های پرسلین ویژه بیمار زمان سپری می شود. پس از آن در جلسه دیگر، دندانپزشک لایه بسیار نازک لمینت را بر روی دندان‌های بیمار قرار می‌دهد.

فرق کامپوزیت ونیر با لمینت از لحاظ نحوه کاشت

رزین کامپیوزیت بر روی دندان ها قرار گرفته و باعث اصلاح اندازه، طول، فرم و رنگ دندان ها می شود. در بیشتر مواقع ونیرهای کامپوزیت آسیبی به ساختارهای پوست دندان وارد نمی کند و در روند کاشت کامپوزیت ونیر نیاز به تراشیدن میانی دندان ها برای چسباندن آن ها نیست. در این روش متخصص می تواند رزین کامپیوزیت را بر روی دندان های بیمار قرار دهد.

در هنگام کاشتلمینت دندان  باید بین دندان ها تراشیده شود و سپس لمینت ها به صورت محکم بر روی دندان چسبانده شوند تا دوام دندان افزایش پیدا کند؛ اما چون در شیوه کاشت لمینت پرسین مینای دندان تا حد زیادی از بین می‌رود، بیمار دیگر نخواهد توانست بدون ونیر از دندان های اصلی خود استفاده کند. پروسه کاشت لمینت سرامیکی، برگشت ناپذیر است.

استحکام و مقاومت در برابر فشار

مقاومت لمینت سرامیکی از کامپوزیت دندان بیشتر است و روش های ویژه با استفاده از تکنیک های وابسته به فناوری در ساخت لمینت استفاده می شود، استفاده از تکنولوژی های پیشرفته باعث، بالا رفتن استحکام لمینت ها شده که در برابر فشار، ضربه و همین طور تغییر رنگ مستحکم هستند. این در حالی است که کامپوزیت ها با سرعت بیشتری زرد می شود و در صورتی که به آن ها فشار وارد شود احتمال شکستن یا ترک خوردن آن ها وجود دارد. با کیفیت ترین نوع کامپوزیت ونیر که جدیدا با تکنولوژی نانو هیبرید یا میکروفیل ساخته شده است، به نسبت لمینت سرامیکی از استحکام و مقاوم بیشتری برخوردار است.

تعرفه و هزینه های اصلاح طرح لبخند

قیمت لمینت و کامپوزیت در بیمارانی که قصد اصلاح طرح لبخند خود را دارند، اهمیت فراوانی دارد. تعرفه کامپوزیت دندان به نسبت لمینت سرامیکی ارزان تر است که می تواند تنها مزیت کامپوزیت ونیر نسبت به لمینت باشد؛ زیرا کامپوزیت رزین معمولا با قیمت مقرون به صرفه تری در کارخانه ها تولید می شود و به بازار عرضه می گردد. پروسه قرارگیری آن ها بر روی دندان ها تنها در یک جلسه و به آسانی نصب می شود. تعرفه نهایی اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت به نسبت لمینت ونیر بسیار به صرفه تر خواهد بود

 

لمینت دندان جلو

 اگر شما هم علاقه مند به آشنایی با لمینت دندان جلو هستید، لطفا با بهترین متخصص ترمیم و زیبایی دندان از کلینیک دندانپزشکی آرتمان در این مقاله همراه باشید.

لمینت دندان لایه ای نازک از مواد است که متناسب با فرم و ویژگی های هر فرد ساخته و به دندان ها چسبانده می شود. لمینت ها اغلب اوقات با رنگ های طبیعی ساخته می شوند که تقریباً شبیه به رنگ دندان است و در بخش جلوی دندان ها استفاده می شود تا سبب زیباتر شدن لبخند شوند.

 انواع لمینت دندان

بطور کلی دو نوع لمینت وجود دارد:

لمبنت سرامیکی

لمینت کامپوزیتی

لمینت دو دندان جلو

اگر هدف اصلاح طرح لبخند باشد، عموماً لازم است ۱۰-۸ واحد از دندان های فرد لمینت شوند؛ اما گاهی اوقات می توان فقط ۲ دندان جلو را لمینت کرد و به نتیجه دلخواه رسید. لمینت در اکثر مواقع تنها برای فک بالا انجام می شود؛ اما می توان فک پایین را نیز لمینت کرد. رنگ و میزان سفیدی لمینت سلیقه ای بوده و فرد درجه سفیدی آن را انتخاب می کند. گاهی اوقات دندانپزشک تشخیص می دهد که تنها دو دندان جلو نیاز به لمینت دارند و بقیه دندان ها لازم نیست اصلاح شوند.

در این صورت تنها این رنگ آن هاست که با هم متفاوت است. در این هنگام می توان با بلیچینگ دندان بقیه دندان ها را سفید و همرنگ دندان های لمینت شده کرد

آیا لمینت به دندان آسیب وارد می کند؟

لمینت کامپوزیتی نه تنها به دندان آسیب نمی زند، بلکه اگر دندان ساییده شده باشد و یا دچار ترک خوردگی باشد، بعلت باند شدن با مینای دندان از آن محافظت هم می کند. در لمینت سرامیکی چون تراش دندان جزئی است آسیبی به دندان وارد نمی شود.

مراقبت از لمینت دندان

در مراقبت از لمینت نباید با دندان جلو مواد خیلی سفت را فشار داد. افراد زیادی مایلند تنها یک یا چند دندان را که لب پر شده یا شکسته شده است را لمینت کنند و برخی دیگر برای طرح لبخند تمایل دارند ۸-۶ دندان خود را لمینت کنند.

معمولاً استفاده از ۸ لمینت برای دندان های جلو مناسب است؛ اما اگر کسی بخواهد تنها یک یا دو دندان خود را لمینت کند امکان پذیر است. دوام و طول عمر لمینت سرامیکی به نحوه مراقبت از دندان ها بستگی داشته و با رعایت بهداشت دهان و دندان، مسواک زدن، کشیدن نخ دندان و معاینات دوره ای هر ۶ ماه یکبار می توان عمر لمینت های سرامیکی را تا ۱۵ سال افزایش داد.

 

قیمت لمینت دندان در تهران

 بسیاری از افراد برای دریافت خدمات دندانپزشکی از جمله لمینت دندان، به کشورهای مختلف که هزینه پایین‌تری برایشان دارد سفر می‌کنند. باید بدانید که انجام تمام امور دندانپزشکی مانند لمینت دندان در تهران پایتخت کشور ایران، بسیار ارزان‌تر از سایر شهرها و کشورهای دنیا است. همچنین سالیانه افراد بسیار زیادی برای گرفتن خدمات امور دندانپزشکی خود به کشور ایران سفر می‌کنند. باید گفت که قیمت لمینت دندان در تهران در کنار تخصص بالای ارتودنتیست‌های ایرانی، هزینه پایین‌تری هم دارد. در ادامه این مقاله با کلینیک دندانپزشکی جنت اباد همراه باشید تا با جزییات مربوط به لمینت دندان آشنا شوید.

لمینت دندان چیست

نوعی از روکش دندان است که از جنس پرسلن یا چینی هستند و برای از بین بردن برخی از مشکلات دندان که بیشتر جنبه زیبایی دارد استفاده می‌شود و روی دندان اصلی قرار می‌گیرد. همچنین از لمینت دندان برای برطرف کردن مواردی از جمله کوتاه یا بلند بودن برخی از دندان‌ها، داشتن لکه‌های قهوه‌ای و سیاه بر روی دندان‌ها، رفع ترک خوردگی و شکستگی دندان‌ها، زرد شدن دندان‌ها، نامرتب بودن دندان‌ها استفاده می‌کنند.

روش‌های مختلف لمینت دندان در تهران

در حال حاضر برای ساخت روکش‌های دندانی مانند لمینت از دو روش استفاده می‌شود.

 • فن‌های غیر مستقیم
 • فن‌های مستقیم

مراحل نصب لمینت دندان

همانطور که گفتیم لمینت دندان از یک لایه سرامیکی نازک ساخته شده است که جایگزین مینای دندان اصلی می‌شوند. برای استفاده از لمینت باید 1 الی 2 میلی‌متر از مینای روی دندان تراشیده شود این تراشیدن برای ایجاد فضای لازم برای قرار گرفتن لمینت بر روی دندان باید انجام شود.

با این روش همیشه ظاهر بهتری نسبت به قبل خواهید داشت. پیوند بین روکش لمینت دندان باید در قسمت مینای دندان صورت بگیرد نه در قسمت تاج دندان. سال‌هاست که ثابت شده است که تاج‌ها بهترین چسبندگی را به ما نمی‌دهد. این پیوند که کمال زیبایی را برای بیمار به همراه دارد از اهمیت زیادی برخوردار است. یک روکش از نوع مستقیم یا رزین به نور حساس است و اگر دندان‌های زرد دارید باید قبل از نصب بر روی دندان، ابتدا یک مرحله سفید کردن دندان انجام شود و پس از آن لمینت رزین کامپوزیت روی دندان شما نصب شود. همچنین قیمت لمینت کامپوزیت دندان در تهران پایین‌تر از قیمت سرامیکی آن است و مقاومت کمتری هم نسبت به نوع سرامیکی دارد.

مزایای استفاده از لمینت دندان در تهران

 • ظاهر طبیعی دندان‌ها را حفظ می‌کند.
 • زیبایی دندان‌ها را چند برابر می‌کند.
 • لث ها لمینت ها را به خوبی تحمل می‌کنند و با آن سازگاری دارند.
 • دستیابی به مقاومت در برابر لکه
 • مطابقت رنگ دندان‌های موجود با لمینت آسان است.
 • جایگزین تاج‌ها با حداقل تراشیدن دندان
 • زیبایی بیشتر نسبت به تاج‌ها

 

هزینه بلیچینگ دندان چقدر است؟

 هزینه بلیچینگ دندان چقدر است و وابسته به چه شرایطی است؟ این روزها به همان اندازه که به سلامت دندان‌ها توجه می‌شود به زیبایی آن‌ها هم اهمیت داده می‌شود. بسیاری از مراجعین کلینیک‌های دندانپزشکی از زردی و تغییر رنگ دندان‌های خود شکایت می‌کنند. این تغییر رنگ ممکن است با مسواک زدن و روش‌های روشن کردن خانگی دندان‌ها، اصلاح و برطرف نشود. سفید کردن قطعی دندان‌ها یکی از درمان‌هایی است که توسط دندانپزشکان انجام می‌شود. یکی از روش‌های سفید کردن دندان‌هایی که با درمان‌های دیگر اصلاح نمی‌شوند بلیچینگ دندان است. در این مقاله ضمن معرفی بلیچینگ دندان، هزینه‌های مربوط به انجام این کار را برای شما بیان می‌کنیم.

علت تغییر رنگ دندان‌ها چیست؟

مسواک زدن و رعایت بهداشت دهان و دندان‌ها می‌تواند تا حد زیادی از تغییر رنگ دندان‌های شما پیشگیری کند. مواد غذایی که به طور روزانه استفاده می‌شوند تأثیرات مختلفی بر مینای دندان‌ها به جا می‌گذارند. ممکن است رنگ دانه‌های موجود در مواد غذایی به سطح دندان‌های شما بچسبند و رنگ دندان‌ها در دراز مدت تغییر دهند.

چه تغییر رنگ‌هایی با کمک بلیچینگ اصلاح می‌شوند؟

تغییر رنگ ناشی از مصرف نوشیدنی‌ها و خوراکی‌ها

تغییر رنگ ناشی از استفاده تنباکو و مشتقات تنباکو

تغییر رنگ دندان‌ها به دلیل افزایش سن

تغییر رنگ ناشی از آبسه یا کیست دهان و دندان

تغییر رنگ ناشی از مصرف بعضی از داروها

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان‌ها یکی از روش‌هایی است که دندانپزشکان می‌توانند به کمک آن تغییر رنگ دندان‌ها را اصلاح کنند. اصلاح تغییر رنگ دندان‌ها از طریق از بین بردن و پاک کردن رنگ دانه‌هایی که بر سطح دندان‌ها چسبیده‌اند انجام می‌شود. با کمک بلیچینگ دندان‌ها می‌توان هر تغییر رنگی که در سطح دندان‌ها اتفاق افتاده است را اصلاح کرد.

توجه داشته باشید که تغییر رنگ روکش‌ دندان ، کامپوزیت و ایمپلنت، با کمک بلیچینگ اصلاح نمی‌شوند. در انجام روش بلیچینگ رنگدانه‌های اضافی موجود در سطح دندان‌ها با کمک اکسیژن پراکسید پر می‌شوند. بر خلاف تصور عامه بلیچینگ و سفید کردن دندان‌ها دو فرایند مختلف هستند. هر دو این روش‌ها در جهت سفید کردن دندان‌ها استفاده می‌شوند اما تفاوت‌های زیادی با هم دارند. سفید کردن دندان‌ها فرایندی بسیار ساده بوده که با کمک آن می‌توان لکه‌های موجود بر سطوح خارجی دندان‌ها را از بین برد.

 

صفحه قبل 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 صفحه بعد