به چه ارتودنسی، ارتودنسی پیشرفته می گویند؟

 پاسخ بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران به این سوال :

رشته ای از دندانپزشکی که دندان های نامرتب و نیز فک ها را اصلاح می کند، ارتودنسی نام دارد. ارتودنسی پیشرفته بر روی راحت تر بودن، سریع ترین راه درمان و آخرین فناوری تمرکز دارد. بیایید نگاهی دقیق تر به تفاوت های این شاخه از دندانپزشکی بیندازیم.

سه نکته ای که باید در مورد ارتودنسی پیشرفته بدانید.

امروزه بشر هر چیزی را ارتقا می دهد و دستگاه های خود را مطابق با آخرین فناوری به روز می کند؛ بنابراین چرا درمان های و دستگاه های ارتودنسی را ارتقا ندهد؟ این همان ارتودنسی پیشرفته است. در حقیقت، در این جا 3 نکته وجود دارد که باید در مورد این شاخه از درمان دندانپزشکی بدانید:

1. گزینه های درمان

اولاً، ارتودنسی دیگر فقط محدود به بریس های فلزی  نیست. گزینه ها به طور قابل توجهی پیشرفت کرده اند و اکنون می توانید از گزینه های سفارشی تر، موثرتر و کمتر قابل توجه تر استفاده کنید.

بریس های امروزی از مواد جدید ساخته شده اند. به عنوان مثال، بریس های سرامیکی کاملاً شفاف طراحی شده اند و باید با سایه دندان های فرد مطابقت داشته باشند تا ظاهر طبیعی تری داشته و کمتر به چشم بیاید.

ثانیا، بریس ها دیگر تنها گزینه برای داشتن لبخندی زیبا نیستند. تراز کننده ها از جمله Invisalign ، برای کمک به صاف کردن دندان ها به گونه ای طراحی شده اند که بر روی غذا خوردن یا بهداشت دهان و دندان تأثیر منفی نگذارند.

2. برنامه های پرداخت انعطاف پذیر

هزینه زیاد بریس های سنتی ممکن است شما را از معالجه باز دارد. امروزه، هزینه های بالا مانع یک لبخند زیبا روی شما نمی شوند؛ چرا که به لطف پیشرفت های فراوان در فناوری، مجموعه ای از درمان های ارتودنسی و همچنین برنامه های پرداخت انعطاف پذیر از جمله ارتودنسی اقساطی موجود است.

3. آگاهی از روند درمان

ارتودنسی پیشرفته در مورد کل برنامه درمانی شما است. در اولین مشاوره، با گزینه ها و هزینه های درمان خود آشنا خواهید شد. همچنین می توانید دقیقاً ببینید که روند درمان شما چگونه پیشرفت می کند. حتی به لطف فناوری های پیشرفته می توانید ببینید که نتایج نهایی چه خواهد بود.

مزایا ارتودنسی پیشرفته

همان طور که مشاهده کردید، ارتودنسی پیشرفته شامل پیشرفته ترین فناوری ها و روش های درمانی برای دستیابی به سالم ترین لبخند در کمترین زمان است.

اما چرا مردم دقیقاً به یک متخصص ارتودنسی مراجعه می کنند؟ به طور خلاصه، برای این است که دندان های آن ها صاف و زیبا شود؛ اما در واقع اهداف بزرگتری مد نظر است.

 

آیا دندان های روکش شده را میتوان ارتودنسی کرد؟

 با افزایش سن، دندان های ما نیز پیر شده و مانند روزهای اول نخواهند بود. حتی اگر دندانهای دائمی ما (بعد از دندان های شیری) در طول زمان و با مسن شدن ما به خوبی مراقبت شوند و دوام داشته باشند باز هم ممکن است با مشکلات دندانی شامل پوسیدگی دندان، تروما و وارد شدن ضرفه به دندان و سایر مشکلات مشابه دیگر روبرو شوند. به این معنی که احتمالا برای ترمیم و ممانعت از مرگ دندان نیاز به انجام درمان ریشه دندان (عصب کشی ) و یا حتی کشیدن دندان باشیم. برای ترمیم دندان در این وضعیت اغلب نیازمند روش های دندانپزشکی ترمیمی مانند روکش دندان، لمینت دندان ، ایمپلنت دندان یا بریج دندانی هستیم. اکنون فرض کنید که ما دندان هایمان روکش شده است و برخی از آن ها کج هستند، آیا با این وجود امکان ارتودنسی دندان روکش شده وجود دارد؟ این مقاله از کلینیک دندانپزشکی جنت اباد به این موضوع مهم میپردازد.

آیا امکان ارتودنسی دندان روکش شده وجود دارد؟

در ساده ترین حالت پاسخ شما به این سوال “بله” خواهد بود. شما حتی با وجود روکش دندان باز هم میتوانید ارتودنسی کنید. بنابراین اگر شما نیز روکش دندان دارید اجازه ندهید که این موضوع مانع از صاف شدن دندان هایتان با کمک ارتودنسی شود. بلکه در اولین فرصت ممکن برای معاینه و مشاوره ارتودنسی به مطب یک متخصص خوب مراجعه کنید.

اگر دندان کج و دندان روکش شده دارید، ارتودنسی کنید

هرچند که بهتر است بعد از اتمام ارتودنسی دندان ها را روکش کرد، اما برخی افراد (عموما بزرگسالان) اول روکش کرده اند و سپس به فکر ارتودنسی افتاده اند. اما حای نکرانی نیست و حتی در این بزرگسالان نیز امکان ارتودنسی وجود دارد. متخصصان معمولا تکنیک های خاصی برای ارتودنسی دندان هایی که ساختار مصنوعی دارند استفاده میکنند. آن ها با احتساط بیشتری اقدام به اعمال نیرو و نصب بریس میکنند. تمام سعی یک متخصص ارتودنسی خوب این است که روکش دندان جابجا نشود و تحت تاثیر حرکت ارتودنسی نشکند یا شل نشود.

چون دندان روکش شده ریشه دارد نگرانش نباشید

دندان هایی که روکش شده اند شاید زنده نباشند و بافت زنده در آن ها وجود نداشته باشد اما فراموش نکنیم که همچنان ریشه دارند و به لثه و استخوان متصل هستند. بنابراین آن ها نیز در طول مدت زمان ارتودنسی حرکت میکنند. اما باید با احتیاط و در مدت زمان بیشتری اینکار را انجام داد. بنابراین احتمالا به این نکته پی بردید که ممکن است مدت زمان ارتودنسی دندان روکش شده بیشتر باشد.

بهترین روش ارتودنسی دندان روکش شده چیست؟

برای ارتودنسی دندان روکش شده می توانید از ابتدایی ترین اما موثرترین روش ارتودنسی یعنی بریس معمولی استفاده کرد. همچنین روش های جایگزین دیگر مانند پلاک های ارتودنسی شفاف نیز گزینه های دیگر درمان هستند که به خوبی میتواند از آن ها همراه بریج دندان نیز استفاده کرد. اما در هر دو نوع درمان باید به این نکته توجه کنید که ممکن است مدت مزان ارتودنسی برای دندان هایی که روکش یا بریج دارند بیشتر از افراد معمولی باشد که روکش ندارند. بنابراین انتظارات معقولانه ای از ورند درمان خودتان داشته باشید.

 

عوامل تاثیرگذار بر قیمت لمینت دندان

 قیمت لمینت دندان به روز تحت تاثیر عوامل متفاوتی همچون محل کلینیک، رتبه علمی و تخصصی دندانپزشک و هزینه مواد اولیه است. مهم ترین عامل در تعیین هزینه لمینت دندان، نوع و جنس روکشی است که بر روی دندان ها نصب می شود. لمینت های دندان پس از چندین سال نیاز به ترمیم دارند.

موارد مهم برای انتخاب لمینت مناسب

از جمله مواردی که در هنگام انتخاب لمینت دندان باید به آن توجه داشت این است که اگر شما در سی سالگی برای نصب لمینت دندان اقدام کنید، نیاز خواهید داشت که شش بار دیگر روکش لمینت خود را عوض کنید. نکته حائز اهمیت این است که تعرفه ترمیم و تعویض روکش های دندان با هزینه اولیه یکسان است و مدت زمان ترمیم حدود دو جلسه است. بهترین راه برای کاهش هزینه های لمینت دندان مراقبت از دندان هاست تا آسیبی نبینند.

هزینه های لیمنت دندان

بیمار می تواند با توجه به طرح لبخند خود فقط شش دندان جلو را لمینت کند که در کاهش هزینه‌های لمینت‌ دندان بیمار بسیار موثر است. البته با توجه به تعرفه های بالای این نوع از لمینت های زیبایی، شما می توانید با استفاده از پرداخت اقساطی و یا عضویت در کلینیک دندانپزشکی ترمیم و زیبایی هزینه های لمینت دندان را ماهانه پرداخت کنید.

تعرفه های جانبی لمینت دندان

در گذر زمان امکان دارد تغییراتی در لمینت دندان شما به وجود آید که باعث افزایش بیشتر هزینه های لمینت شما خواهد شد. هزینه ویزیت دندانپزشک، دستمزد و عکس از دندان ها از دیگر مبالغی است که می تواند به هزینه ارتودنسی شما اضافه شود. باید آگاه باشید که حدوداً هیچ کدام از بیمه‌ها هزینه های لمینت دندان را بر عهده نخواهد گرفت.

تاثیر میزان تراش دندان بر هزینه لمینت دندان

در لمینت های سرامیکی برعکس لمینت های قدیمی، دندان ها به میزان تراش بیشتری نیاز دارند. دندانپزشکان می تواند شکل و فرم لبخند را پیش از عمل برای شما با استفاده از نرم افزار ها نمایش دهند. در انتخاب نوع لمینت باید دقت شود؛ زیرا به هر میزانی که هزینه تراش دندان طولانی تر شود در نتیجه تعرفه لمینت دندان افزایش پیدا می کند و قیمت تمام شده لمینت دندان نیز افزایش پیدا می کند.

نازکی لمینت و اثر آن بر هزینه های جانبی

نازکی لمینت به اندازه یک ورق کاغذ است که از دندان ها حفاظت می کند و باعث زیبایی دندان و صورت می شود. هرچه نازکی لمینت دندان کمتر باشد، امکان شکستگی آنها بالا می رود و در نتیجه هزینه های تعمیر و یا جایگزینی آن نیز بیشتر می شود.

 

پاسخ به سوالت رایج در مورد لمینت دندان

 یکی از موفقیت آمیز ترین روش های تبدیل دندان های مشکل دار، به دندان های مرتب و زیبا با طرح لبخند ی جذاب، لمینت دندان و روکش های دندانی است. ایجاد لبخند با استفاده از لمینت دندان یکی از پر درخواست ترین خدمات دندانپزشکی است. در این مقاله با کلینیک دندانپزشکی جنت اباد همراه باشید تا به تمامی سوالات پیرامون این لمینت دندان پاسخ دهیم.

هزینه لمینت دندان چقدر است؟

طیف وسیعی از گزینه های مربوط به هزینه می تواند برای لمینت ‌دندان وجود داشته باشد که به موارد مختلفی بستگی دارد.

هزینه لمینت دندان در ایران چقدر است؟

هزینه روکش دندان یا لمینت دندان در ایران در مقایسه با قیمت جهانی آن کمتر است؛ بنابراین اگر تصمیم دارید که یک لمینت بر روی دندان خود نصب کنید، می توانید در ایران با قیمت پایین تر، اما با کیفیت بالا این کار را انجام دهید. این کار باعث می شود هزینه لمینت دندان هایتان پایین ‌تر بیاید. استفاده از تبحر و تخصص پزشکان ایرانی در این زمینه بسیار مسمر ثمر است.

ماندگاری لمینت دندان چقدر است

لمینت دندان کامپوزیتی و سرامیکی معمولا ماندگاری خوبی دارند؛ اما این بستگی به نحوه نگهداری افراد هم دارد. هر چقدر بهتر نگهداری شود طول عمرش هم بالاتر می رود. برای بالابردن طول عمر لمینت دندان باید موارد زیر را رعایت کنید:

  • تا حد ممکن از نوشیدن و خوردن غذاها و نوشیدنی های رنگی اجتناب کنید
  • سیگار نکشید
  • از خوردن نوشیدنی های خیلی سرد و خیلی گرم دوری کنید
  • از خوردن یا شکستن مواد غذایی سفت و سخت مانند آجیل و ته دیگ خودداری کنید
  • مواد غذایی چسبنده مانند آدامس و شکلات های تافی و غیره استفاده نکنید
  • شکاندن پوست خشکبار مانند پسته و فندق با دندانتان خودداری کنید
  • به طور مرتب و روزانه از مسواک، دهانشویه، نخ دندان و مسواک بین دندانی استفاده کنید

قیمت یک مجموعه کامل از لمینت چقدر است؟

هزینه یک مجموعه لمینت کامل به تعداد دندان های هر فرد بسیار بستگی دارد. تعداد معمولی که برای لمینت کردن دندان استفاده می‌شود معمولاً شش دندان جلو هستند؛ اما شما می توانید برای دوازده دندان هم این کار را انجام دهید. به طور متوسط استفاده از لمینت دندان برای دندان های جلویی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. طبیعی است که هر چه تعداد دندان هایی که لمینت می کنید بیشتر باشد، قیمت آن هم بالاتر می رود.

 

پاسخ به سوالات رایج در مورد عصب کشی دندان

 خطرات احتمالی و عوارض عصب کشی دندان چیست ؟

پروسه روت کانال برای نجات دندان شما انجام می‌شود. با این حال، گاهی اوقات، آسیب وارد شده به مغز دندان بیش از حد عمیق است یا مینای دندان شما برای تحمل  عصب کشی بسیار ضعیف است. این عوامل می تواند منجر به از بین رفتن دندان شود. در نتیجه در اغلب اوقات دندان عصب کشی شده معمولا کشیده میشود.

اگر حین عصب کشی دندان برخی ابزار آلوده باشد و یا به واسطه آن ها مواد آلوده وارد دندان شود و یا آنتی بیوتیک ها اثر نکنند احتمال تشکیل آبسه دندان افزایش پیدا خواهد کرد.

اگر مشکلی در رابطه با ریشه دندان خود دارید و یا درد شدیدی را از جانب مغز دندان تحمل می‌کنید حتما با دندانپزشک خود صحبت کنید. متخصصان دندانپزشکی به جای دندان آسیب دیده از دندان مصنوعی(پروتز دندان )، پل ها و یا ایمپلنت ها استفاده می‌کنند.

بعد از عصب کشی دندان چه اتفاقی می‌افتد؟

پروسه روت کانال یک روش ترمیمی محسوب می‌شود. اکثر افرادی که تحت این عمل قرار می‌گیرند، می‌توانند تا آخر عمر از نتایج مثبت آن برخوردار شوند. با این وجود، ماندگاری نتایج به میزان مراقبت از دندان های شما بستگی دارد. درست مانند بقیه دندان های زنده و سالم که نیازمند مسواک زدن و رسیدگی بهداشتی هستند، دندان های عصب کشی شده و یا مصنوعی نیز نیازمند محافظت، مسواک زدنم و حتی نخ دندان کشیدن هستند

هزینه عصب کشی دندان چقدر است؟

برای درمان ریشه تک کاناله معمولا چیزی بین 100 تا 150 هزار تومان باید هزینه کرد. حالا هرچقدر تعداد ریشه ها بالاتر باشد هزینه ها هم به طبع بیشتر میشود. مثلا اگر دو کانال یا دو ریشه را عصب کشی کنیم هزینه میشود 200 تا 300 هزار اومن. و از آنجایی که دندان های عقبی به سختی قابل دسترسی و مانور دادن هستند هزینه روت کانال آن ها بیشتر است.

عمر دندان عصب کشی شده چقدر است؟

ما وقتی درمان ریشه را انجام میدهیم تنها بافت زنده داخل ریشه های دندان را بر میداریم. اما هیچ کاری به اتصالات نگهدارنده دندان که دنان را در محل خود نگه میدارند نداریم. بنابراین اگر اتفاق خاصی نیافتد عمر دندان عصب کشی شده معمولا زیاد خواهد بود.

 

چه کسانی نمی توانند لمینت انجام دهند؟

 همانطور که گفته شد، لمینت دندان نوعی ونیر است که تحت عنوان ونیر پرسلین (Porcelain Veneers) نیز شناخته می شود. این ها پوسته های بسیار نازک و همرنگ دندان هستند که با تراشیدن مقداری از ضخامت مینای دندان به سطح جلویی دندان ها متصل می شوند. هدف از اتصال ونیر پرسلین به دندان، بهبود شکل ظاهری و برطرف کردن عیوب دندان است. لمینت ها تنها جنبه زیبایی دارند و هرچند که به بهبود گفتار و یا جویدن غذا کمک می کنند اما هیچ نقش و تاثیرگذاری روی حرکت دندان و مخصوصا ریشه دندان ندارند. هرچه هست مربوط به زیبایی است.

به طور معمول هر کسی یکی از موارد ذکر شده در بخش های بالا را داشته باشد واجد شرایط نصب مراجعه به  بهترین متخصص ترمیمی و زیبایی دندان و نصب لمینت دندان است. اما دقت کنید که در چند حالت نیازی به  نصب لمینت نیست و یا بهتر است که اینکار را انجام ندهید:

زمانی که شما دچار پوسیدگی دندان شده اید.

زمانی که بین دندان های شما فاصله بسیار زیادی افتاده(بستن فاصله بین دندان ها )

زمانی که دنداهای شما بسیار کج است

زمانی که دندانی  بیش از حد بیرون زده است

اگر بیماری لثه دارید یا مستعد ابتلاء به آن هستید

اگر دیابت کنترل نشده دارید

اگر سیگار می کشید یا به دخانیات دیگر تمایل زیادی دارید

اگر متعهد به رعابت بهداشت دهان و دندان نیستید

اگر دمدمی مزاج هستید و ممکن است از لمینت دندان هایتان پشیمان شوید

 

تفاوت کامپوزیت ونیر با لمینت در چیست ؟

 یکی از سوالات رایج در زمینه لمینت دندان، تفاوت میان لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیت ونیر است که در ادامه این مقاله کلینیک دندانپزشکی جنت اباد ، تفاوت­های میان این دو را از جنبه­های مختلف، بررسی می­کنیم:

تفاوت از لحاظ پروسه درمان

لمینت سرامیکی، پس از تراش دندان و قالب­گیری توسط لابراتوار ساخته می­شود و در نهایت، توسط دندانپزشک فرم داده می­شود. طول درمان لمینت­های سرامیکی حدوداً ۱۰ الی ۱۵ روز است.

کامپوزیت ونیر توسط دندانپزشک در همان جلسه، فرم داده می­شود و نیاز به تراش دندان و قالب­گیری توسط لابراتوار ندارد. طول درمان در کامپوزیت ونیر، ۴ الی ۵ ساعت است که معمولاً در یک جلسه انجام می­شود.

تفاوت از لحاظ ثبات رنگ

ونیر کامپوزیت ، نسل جدید کامپوزیت­های دندان محسوب می شود که در صورت انجام توسط دندانپزشک متخصص زیبایی دندان، ثبات رنگ و زیبایی عالی خواهد داشت. ولی باید توجه داشته باشید که کامپوزیت ونیر نیاز به پالیش سالیانه دارد.  لمینت سرامیکی به دلیل ساختار کریستالی و جذب آب کمتر، نسبت به کامپوزیت­ ونیر، ثبات رنگ بیشتری داشته و نیاز به پالیش سالانه هم ندارد.

تفاوت از لحاظ استحکام

مواد استفاده شده در کامپوزیت ونیر، به لحاظ ماهیت فیزیکی که دارد قطعاً پس از یک مدت، تغییر رنگ خواهد داد (بخصوص اگر مصرف قهوه یا نوشیدنی­های رنگی زیاد باشد). همچنین کامپوزیت ونیر مستعد شکسته شدن است. ولی جای نگرانی نیست، چراکه کامپوزیت ونیر قابل بازگشت بوده و در صورت لزوم، دندانپزشک می­تواند آنها را جایگزین نموده یا به طور کلی از روی دندان­ها بردارد. با این حال، کامپوزیت ونیر ماندگار بوده و اگر رسیدگی و مراقبت مداوم انجام شود، ۴ الی ۸ سال دوام خواهد داشت.

لمینت سرامیکی به علت لعابکاری سرامیک، در مقابل شکستگی و لکه­دار شدن به شدت مقاوم است. بنابراین، لمینت­ سرامیکی طول عمر بیشتری داشته و در صورت رسیدگی و نگهداری مناسب می­تواند تا بیش از ۱۵ سال دوام داشته باشد.

تفاوت از لحاظ هزینه درمان

هزینه کامپوزیت ونیر به مراتب پایین­تر از لمینت سرامیکی است و این مزیت خوبی برای کامپوزیت ونیر محسوب می­شود.

تفاوت از لحاظ میزان تراش دندان

میزان تراش دندان، در هر دو مورد، بسیار کم بوده یا حتی فرآیند درمان می­تواند بدون تراش انجام ­شود؛ بصورتی که هیچگونه آسیبی به بافت دندان وارد نمی­شود.

 

4فایده و میزیت نخ دندان کشیدن

 1. از بروز بیماری لثه پیشگیری میکند

مهمترین علت ایجاد بیمای لثه بهداشت ضعیف دهان و دندان است. در نتیجه عدم رسیدگی به بهداشت دهان و دندان، پلاک دندان میتواند به خط لثه نفوذ کرده و باعث تحریک بافت آن میشود. اگر پلاک رشد کرده و سخت شود میتواند به زیر لثه رفته و باعث بروز بیماری های مربوط به لثه مانند جنجویت و بیماری پریودنتال شود. اما یکی از فواید نخ دندان پیشگیری از بروز این بیماری ها است. چگونه؟

2. از بد بو شدن دهان جلوگیری میکند

همانطور که در ابتدا هم گفتیم، مسواک زدن نمیتواند به تنهایی تضمین کننده بهداشت دهان و دندان باشد. اما نخ دندان مکمل بسیار شایسته و قوی برای مسواک در این خصوص است. از دیگر فواید نخ دندان ، کمک به از بین بردن بوی بد دهان است. از آنجا که یکی از علل بوی بد دهان ذرات ریز مواد غذایی در داخل دهان و فعالیت باکتری ها است، اگر این ذرات از بین نروند، میتوانند بوی بدی در داخل دهان ایجاد کنند.

خوشبختانه نخ دندان به  راحتی آب خوردن این ذرات ریز را از بین برده و تا حد زیادی باعث کاهش بوی بد دهان میشود. این امر مخصوصا زمانی که تحت درمان ارتودنسی هستید بسیار مهم است زیرا با وجود دستگاه های ارتودنسی ثابت یا حتی متحرک تمیز کردن دندان ها دشوارتر است. در خصوص ایمپلنت دندان نیز همین موضوع صادق است.

3. به کنترل دیابت کمک می کند.

نخ دندان کشیدن میتواند به طور مستقیم تاثیر مثبتی روی کنترل دیابت در افراد دیابتی داشته باشد. از بین بردن ذرات ریز مواد غذایی و باکتری های بد داخل دهان باعث میشود که این باکتری ها با این وجود دیگر نمیتوانند وارد جریان خون شوند. کاهش ورود باکتری به داخل خون میتواند نقش موثری در کنترل سطح قند خون  داشته باشد. هم بزرگسالان و هم کودکانی که دیابت دارند باید روزانه دست کم 1 بار از نخ دندان استفاده کنند تا از فواید نخ  دندان در کنترل دیابت بهره ببرند.

4. می تواند خطر ابتلا به بیماری های تنفسی را کاهش دهد

باکتری ها با مصرف مواد غذایی در داخل دهان شما میتوانند به سیستم تنفسی منتقل شود. این موضوع به طور بالقوه می تواند منجر به بروز بیماری های تنفسی مانند برونشیت، عفونت های سینوسی و حتی ذات الریه شود.  اما باز هم به صورت مشابه، نخ دندان کشیدن می تواند ذرات اضافی مواد غذایی و باکتری هایی که روی آنها تولید می شود را از بین ببرد و از بروز این نوع بیماری ها جلوگیری کند. پس پیشگیری از بروز بیماری های تنفسی را نیز به لیست فواید نخ دندان اضافه کنید.

چرا کلینیک فوق تخصصی ایده آل گزینه مناسبی برای حفظ سلامت دهان و دندان شما است؟

کلینیک فوق تخصصی ایده آل واقع در دو منطقه شهر  تهران با دارا بودن کادری کامل، حرفه ای و متعهد از تمامی  تخصص های دندانپزشکی و همچنین کادر دستیاران دوره دیده میتواند به شما کمک کند که اولا با اصول پیشگیرانه گامی مهم در ارتقای بهداشت دهان و دندان بردارید و ثانیا در صورت داشتن هرگونه مشکل با همکاری متخصصان دندانپزشکی، در کوتاه ترین زمان ممکن آن را برطرف خواهد کرد. چنانچه هر سوالی در زمینه دندانپرشکی دارید خوشحال میشویم که در زیر همین پست آن را مطرح کنید تا متخصصان ما به آن مستقیما پاسخ دهند و اگر مایلید به متخصصان ما (ارتودنسی،ترمیم و زیبایی دندان ، ایمپلنت، جراحی دهان و دندان، پروتز دندان  و …) مراجعه کنید

پاسخ به سوالات رایج در مورد لمینت دندان

 بسیاری از افرادی که دچار ناهنجاری دندان هستند و یا با طرح لبخند شان مشکل دارند و فکر می کنند که لبخندشان زیبا نیست، یا به منظور اصلاح و ترمیم مشکل خود به یک دندانپزشک ترمیمی خوب مراجعه می کنند، بحث هزینه و قیمت برایشام مطرح می شود.  ما در این مقاله قصد داریم به تمامی سوالات پیرامو لمینت دندان پاسخ دهیم.

۱. علت زیاد بودن هزینه لمینت دندان چیست؟

هنگامی که بحث لمینت دندان مطرح می شود، عوامل بسیاری را باید در نظر گرفت. کیفیت زیادی دارند و روی زیبایی تاثر گذار خواهند بود که نصب آن را با دشواری همراه می سازد. باید دانست که اکثر درمان هایی که جنبه زیبایی دارند، فاقد پوشش بیمه هستند.

۲. ارزان ترین لمینت، کدام نوع آن است؟

ارزان ترین لمینت موجود در بازار، لمینت کامپوزیتی است و بعد از آن لمینت سرامیکی و سپس لمینت پرسنیلی به ترتیب در رده دوم و سوم، ارزان ترین و مقطوع ترین لمینت های موجود در بازار هستند.

۳. آیا لمینت باعث پوسیدگی و آسیب به دندان ها می شود؟

لمینت دندان نه تنها باعث پوسیدگی دندان می شود، بلکه باعث حفظ هر چه بیشتر بهداشت دهان و دندان می شود.یکی از فلسفه ها و دلایل انجام لمینت دندان و در واقع مزیت لمینت ها، جلوگیری از پوسیدگی دندان است.

۴. آیا افراد مبتلا به دیابت و زنان باردار می توانند لمینت دندان انجام دهند ؟

استفاده از لمینت دندان برای این افراد خطری ایجاد نمی کند ولی بهتر است با پزشک متخصص خود در این مورد مشورت کنند. پیشنهاد می شود زنان باردار در سه ماهه دوم بارداری اقدام به انجام لمینت کنند.

 

ارتودنسی پیشگیرانه

 توضیحات بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران در این باره :

ارتودنسی پیشگیرانه یکی از شاخه های دندانپزشکی به حساب می آید و علاوه بر اصلاح مشکلات عدم انسداد فک، به طور مساوی با مشکل عدم تقارن دندان و آرایش آن ها نیز سرو کار دارد. عدم استفاده از بریس در صورت بروز این مشکلات منجر به عوارض جدی می شود. ارتودنسی برای همه افراد مناسب است و با توجه به مدت زمان درمان متفاوت است. ارتودنسی انواع مختلفی از جمله ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک و نامرئی دارد و از هر نوع متناسب با شرایط بیمار و تعیین شده توسط پزشک متخصص استفاده می شود.

ارتودنسی

ارتودنسی یکی از شاخه های دندانپزشکی است و هدف آن درمان ناهنجاری ها و مشکلات فک و دندان مانند بی نظمی در دندان ها یا انسداد فک ها است. همچنین در افزایش زیبایی صورت و بهتر شدن ویژگی های آن نقش دارد.

سن مناسب برای بریس ها

سن مشخص و مناسبی برای استفاده از ارتودنسی، نوع مشکل و تغییر شکل که مدت زمان مناسب را تعیین می کند، وجود ندارد؛ اما طبق توصیه انجمن دندانپزشکی آمریکا، مناسب ترین سن در حدود هفت سالگی است که دندان ها شروع به رویش می کنند. هرچه سن بیمار کمتر باشد، درمان آسان تر و کوتاه تر و نتایج بهتری خواهد داشت.

بهترین زمان برای درمان ارتودنسی  قبل از بلوغ است؛ زیرا می توان از مراحل بلوغ جسمی برای درمان تغییر شکل و مشکلات فک استفاده کرد و تغییر شکل قبل از بلوغ تشخیص داده نمی شود. بنابراین ممکن است جراحی تنها راه حل باشد. در مورد افرادی که از مشکلات بی نظمی و کاهش تعداد دندان رنج می برند، دوره درمان ممکن است تا 12 سال ادامه داشته باشد.

فرم های ارتودنسی

پرانتز ارتودنسی

آنها نوعی بریس هستند که مستقیما روی دندان ها قرار می گیرند و از نوع خاصی از چسب به منظور نصب آنها استفاده می شود و سپس آنها از طریق سیم به هم متصل می شوند و حلقه آن معمولا از آهن، پلاستیک یا سرامیک ساخته می شود.

سیم ابزار یا آرچ وایر

سیم ابزار اصلی در ارتودنسی است و برای اتصال پلاک فلزی به یکدیگر استفاده می شود. سیم به قوس فلزی و دندان ها فشار وارد می کند که به مرور زمان دندان ها را به جای طبیعی خود بازگرداند. این سیم ها در اندازه ها و مواد مختلفی تولید می شوند که مهمترین آن ها نیکل و تیتانیوم است.

 

صفحه قبل 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 صفحه بعد