تعرفه ارتودنسی دندان با در نظر گرفتن تمامی روش‌ها به ازای هر فک در محدوده 6,000,000 تا  13,000,000 تومان متغییر است.

لازم به ذکر است که ارتودنسی تنها یک روش نیست بلکه مجموعه‌ای از روش‌ها است که در هر روش از دستگاه‌های خاصی برای درمان و اصلاح ناهنجاری‌ها استفاده می‌شود. مطابق یک دسته‌بندی رایج و مرسوم، به طور کلی، دستگاه‌های ارتودنسی را به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می‌کنند. در ادامه با هزینه هر کدام از دستگاه‌ها آشنا خواهید شد.

ارتودنسی ثابت

تعرفه ارتودنسی ثابت به ازای هر فک با در نظر گرفتن تمام دستگاه‌های ثابت بین 8,000,000 تا 13,000,000  متغییر است.

ارتودنسی ثابت به تمام دستگاه هایی گفته می شود که از ابتدا تا انتهای درمان ارتودنسی به دندان بیمار متصل شده و تنها توسط متخصص قابل تنظیم هستند. انواع دستگاه های ثابت به همراه قیمت آن ها عبارتند از:

ارتودنسی معمولی

بسته به شدت ناهنجاری از خفیف تا شدید هزینه ارتودنسی معمولی در سال 1400بین   7,000,000 تا 13,000,000 میلیون متغییر است. اطلاعات بیشتر درباره تعرفه این ارتودنسی را در جدول کامل هزینه ببینید.

رایجترین روش ارتودنسی دندان استفاده از بریس فلزی معمولی است که اغلب بیماران تمایل دارند دندان های خود را با این روش ارتودنسی کنند.

ارتودنسی دیمون

تعرفه ارتودنسی ثابت با براکت دیمون به ازای هر فک بین 7,000,000 تا  10,000,000میلیون است.

دیمون نوعی ارتودنسی سلف لایتینگ یا خود تنظیم است. در این روش از براکت های خاصی برای اصلاح ناهنجاری های دندانی استفاده می شود. ارتودنسی دیمون بیشترین مقدار راحتی و کمترین مدت زمان ارتودنسی را دارد.

ارتودنسی سرامیکی

تعرفه ارتودنسی ثابت با براکت سرامیکی مشابه با براکت دیمون به ازای هر فک بین 7,000,000 تا  10,000,000میلیون است.

در ارتودنسی سرامیکی به جای براکت های فلزی از براکت های همرنگ دندان برای اتصال به دندان ها استفاده می شود. براکت های سرامیکی برای کسانی که دوست ندارند سیم و براکت فلزی داشته باشند بسیار مناسب است.

ارتودنسی لینگوال

قیمت ارتودنسی لینگوال به ازای هر فک بین 8 تا 12 میلیون تومان متغییر است.

لینگوال برعکس روش معمول ارتودنسی است. در این روش بریس به پشت دندان ها متصل می شود نه به جلوی آن ها. نصب و نگهداری دشوار و زمانبر است و یک سیستم کمتر رایج برای ارتودنسی است.

هزینه ارتودنسی متحرک و نامرئی

حداقل هزینه ارتودنسی دندان مربوط به پلاک های شفاف ارتودنسی متحرک هستند. تعرفه این نوع ارتودنسی بین 6,000,000 تا 10,000,000  تومان به ازای هر دو فک است.

برعکس دستگاه های ثابت، یک سری دستگاه وجود دارد که قابل جابجایی و تحرک هستند. به این شکل که بیمار در طول شبانه روز به جز وقتی که چیزی می خورد یا مسواک می زند دستگاه ها را روی دندان استفاده می کند. به این نوع ارتودنسی در اصطلاح متحرک و نامرئی نیز گفته می شود.

ارتودنسی رنگی

البته ما دقیق روشی با نام ارتودنسی رنگی نداریم و دلیل نامگذری و سر زبان افتادن این نوع ارتودنسی به دلیل استفاده از کش های رنگ در ارتودنسی ثابت است. قیمت کش ارتودنسی به ازای هر بسته بین 25 تا 50 هزار تومان متغییر است.

قیمت ارتودنسی فانکشنال

به ازای اضافه شدن دستگاه فانکشنال ثابت به درمان ارتودنسی حدود 4,000,000 تا 5,000,000 هزینه صرف می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون هزینه ارتودنسی دندان می توانید به سایت دکتر درویش پور بهترین متخصص ارتودنسی در تهران مراجعه کنید.