هزینه لمینت دندان چه قدر است؟

 این سوال بدون شک پرتکرارترین سوالی است که مراجعان از ما میپرسند. برای همین ما سعی میکنیم هم محدوده قیمت لمینت دندان را در این مقاله به شما ارائه دهیم، بلکه عوامل تاثیر گذار روی این قیمت را نیز برایتان توضیح دهیم. ابتدا اجازه دهید که محدوده هزینه لمینت دندان را عنوان کنیم. محدوده قیمت لمینت  بین 1,400,000 تا 1,600,000 تومان است. یعنی به طور میانگین 1.5 میلیون تومان برای هر یک عدد دندان. با این حساب احتمالا میدانید که روش محاسبه در مجموع به چه صورتی است. شما قیمت ذکر شده را ضربدر تعداد دندان های لمینت شده کنید. برای مثال اگر میخواهید 8 دندان خود را لمینت کنید باید چیزی حدود 8.4 میلیون تومان پرداخت کنید.

هزینه لمینت دندان به چه چیزی بستگی دارد؟

به طور کلی عوامل مختلفی هستند که روی هزینه نهایی ونیر دندان لمینتی تاثیر میگذارند. ما در این مقاله تنها مهمترین عوامل را بررسی خواهیم کرد. بر همین اساس مهمترین عوامل عبارتند تاثیرگذار از:

نوع مواد اولیه بکار رفته در ساخت روکش ها: این روکش ها را از چند نوع سرامیک مختلف میسازند که هر کدام قیمت خود را دارند.

شخص متخصص دندانپزشکی زیبایی: تخصص و تجربه دندانپزشکی که برای شما لمینت ها را نصب میکند میتواند روی قیمت لمینت دندان تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

محل انجام لمینت گذاری دندان: موقعیت جغرافیایی یا جایی که کار روکش لمنیتی خود را انجام میدهید نیز روی هزینه ها تاثیر خواهد گذاشت.

تعداد دندان هایی که میخواهید لمینت کنید: هرچه تعداد بالا باشد هزینه ها بیشتر میشود.

روش ساخت و آماده کردن لمینت ها: این روکش ها یا به صورت تخصصی در کلینیک دندانپزشکی با کمک تجهیزات خاص ساخته میشوند یا در لابراتوار توسط توسط متخصصین ساخت روکش دندان انجام میشود.

و در نهایت آزمایشگاه یا لابراتوار انتخابی جهت ساخت روکش ها: برخی از لابراتوراها برای ساخت روکش ها و انواع ونیر هزینه های زیادی درخواست میکنند.

برای انجام لمینت دندان با هزینه مناسب به کجا مراجعه کنم؟

چنانچه برای زیباسازی طرح لبخند خود مصمم هستید به یک کلینیک یا دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید به شما پیشنهاد میکنیم که سری به گنیجنه مقالات سایت ما بزنید و اگر وقت مطالعه ندارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا به شما در این خصوص کمک کنیم. اگر در تهران یا کرج هستید میتوانید به کلینیک تخصصی تاج دنتال که بهترین کلینیک دندانپزشکی جنت آباد  است مراجعه کنید و یا اینکه از طریق لینک دریافت نوبت آنلاین اقدام به دریافت نوبت کنید و باقی ماجرا را به عهده ما بگذارید.

تاثیر سیگار بر ایمپلنت : استعمال دخانیات و سیگار چگونه روی ایمپلنت های دندانی تأثیر می گذارد؟

 به دلیل تأثیر مضر نیکوتین، تنباکو و سیگار، جراحی کاشت دندان در همه اشخاصی که سیگار میکشند موفقیت آمیز نخواهد بود. سیگار و دود آن از چند روش مختلف روی میزان موفقیت این عمل جراحی تاثیر میگذارند:

•             دود سیگار باعث صدمه به لثه ها و استخوان های فک میشود: دود سیگار ساختارهای موجود در قسمت داخلی دهان شما را می سوزاند و حتی می تواند به غدد بزاقی آسیب وارد کرده یا آن ها را مسدود کند. و این اتفاق باعث خشکی دهان می شود. زیرا سیگار عملا دشمن غدد تولید کننده بزاق است. کمبود بزاق می تواند منجر به پوسیدگی دندان و بیماری لثه شود و توده استخوانی که ایمپلنت را احاطه کرده تضعیف میکند.

•             نیکوتین باعث کاهش سرعت عملکرد سیستم دفاعی و سیستم ایمنی بدن می شود: نیکوتین از هر طریقی که وارد بدن شود، جریان اکسیژن و خونرسانی را به استخوان و بافت دهان محدود می کند. از آنجا که در دوره نقاهت ایمپلنت، استخوان فک به این اکسیژن و جریان خون احتیاج دارد، قرار گرفتن در معرض نیکوتین باعث کاهش سطح عملکرد دفاعی و ایمنی بدن و در نتیجه کاهش توانایی در روند بهبودی میشود.

•           دخانیات و نیکوتین مانع از آمیختن و احاطه کردن ایمپنت توسط استخوان میشود: علاوه بر کاهش جریان خون و اکسیژن به استخوان جهت ترمیم، نیکوتین و سیگار کشیدن مانع از فرآیند همجوشی یا جوش خوردن استخوان فک به ایمپلنت دندانی میشود. آزمایشات بالینی نشان داده است که افراد سیگاری در مقایسه با افراد غیر سیگاری در معرض خطر بیشتری برای شکست فرآیند استئواینتگریشن هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ایمپلنت دندان ، هزینه ایمپلنت و هم چنین سایر خدمات دندانپزشکی ( ارتودنسی دندان ، دندانپزشکی اطفال و...) می توانی به سایت کلینیک دندانزشکی ایده ال مراجعه کنید.

 

هزینه ونیر کامپوزیت په چقدر است؟

 هزینه ها و قیمت ونیر کامپوزیت دندان نسبت به سایر روکش های دندانی مانند لمینت دندان پایین تر است. اگر قیمت یک واحد لمینت دندان 1.5 میلیون تومان باشد قیمت کامپوزیت دندان تقریبا نصف و حدود 700 یا 800 هزار تومان است. علت پایین بودن این هزینه هم دو دلیل است.

اول اینکه کامپوزیت دندان در مطب دندانپزشک ساخته میشود

دوم اینکه برخلاف لمینت دندان تنها در یک جلسه صورت میگیرد

به عبارتی همه چیز در مطب دندانپزشک زیبایی دندان صورت میگیرد و هزینه های اضافی لابراتورا از قیمت کامپوزیت دندان کم میشود.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه کامپوزیت دندان

موارد زیر تاثیر به سزایی روی هزینه و قیمت ونیر کامپوزیت دارند:

هزینه دریافتی توسط دندانپزشک (سوای از هزینه خود روکش)

موقعیت جغرافیایی شما

پوشش بیمه تکمیلی

مواد بکار رفته در ونیر

تعداد دندان هایی که قصد دارید آن ها را روکش کنید

قصد بهبود طراحی لبخند با ونیر کامپوزیت دارید؟

 

چنانچه برای زیباسازی دندان و طرح لبخند خود مصمم هستید به یک کلینیک یا دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید به شما پیشنهاد میکنیم که سری به گنیجنه مقالات سایت ما بزنید و اگر وقت مطالعه ندارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا به شما در این خصوص کمک کنیم. اگر در تهران یا گرج هستید میتوانید به کلینیک تخصصی تاج دنتال که بهترین کلینیک دندانپزشکی جنت آباد است مراجعه کنید

تاثیر ارتودنسی بر سلامت عمومی

 اظهار نظر بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران در این باره :

ارتودنسی علاوه بر این که دندان‌ها را ردیف و مرتب می‌کند، بر سلامت عمومی نیز اثر می‌گذارد. در مقاله حاضر به بررسی تاثیر ارتودنسی بر سلامت عمومی و فواید آن می‌پردازیم، درمانی که لبخندی بی‌عیب و نقص را بر لبان بیمار می‌نشاند و به او کمک می‌کند تا زندگی سالم‌تر و لذت‌بخش‌تری را پیش رو داشته باشد.

تاثیر ارتودنسی بر سلامت عمومی

بسیاری از بیماران دندان‌هایشان را ارتودنسی می‌کنند تا دندان‌های خود را با سیم‌کشی ردیف و مرتب کنند و از داشتن لبخندی زیبا لذت ببرند. اما مزایای ارتودنسی به صاف کردن دندان‌ها ختم نمی‌شود و ارتودنسی سلامتی را نیز ارتقاء می‌دهد؛ فایده‌ای که شاید بسیاری از بیماران ارتودنسی از آن اطلاع نداشته باشند. جالب است بدانید که ارتودنسی با به‌جا گذاشتن اثرهای زیر به سلامتی بیمار نیز کمک می‌کند:

برای مطالعه بیشتر: مجله ارتودنسی دندان

آسیب‌دیدگی کمتر

دندان‌های کج و نامرتب راحت‌تر از دندان‌های ردیف و مرتب لب‌پر می‌شود و می‌شکند. ارتودنسی نقص‌های مربوط به نامرتبی دندان‌ها را اصلاح می‌کند تا بیمار بتواند مادام‌العمر از نعمت داشتن دندان‌هایی سالم، مرتب و با عملکرد بهینه برخوردار شود.

پس از مرتب شدن دندان‌ها فشار کمتری به استخوان‌های فک وارد می‌شود

بی‌نظمی یا کج بودن دندان‌ها عملکرد فک را نیز مختل می‌کند، این اختلال به سایش غیرعادی دندان‌ها می‌انجامد که به نوبه خود ناراحتی یا درد و حتی پوسیدگی سریع دندان‌ها را در پی دارد. ارتودنسی توانایی‌های جویدن، گاز زدن و صحبت کردن را بهبود می‌دهد. ‌بیمار به دلیل هم‌راستا نبودن مفصل‌های فک یا سایش دندان‌ها در اثر روی هم قرار گرفتن‌شان دچار درد می‌شود. اما پس از آن که ارتودنسی دندان‌ها و فک را منظم کرد، در جای مناسب قرار داد و عملکرد آنها را بهینه ساخت، درد نیز آرام می‌شود.

دهان سالم، تغذیه بهتر، بدن سالم

شواهدی پزشکی در دست است که رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان ابتلا به عارضه‌هایی گوناگون را به دنبال دارد که دامنه آن فراتر از دهان است و شامل بیماری‌هایی مانند دیابت، سکته مغزی، ناراحتی قلبی و عوارض گوناگون برای بانوان باردار می‌شود. باکتری‌های موجود در دهان وارد جریان خون، ریه و دستگاه گوارش می‌شود و کل سیستم ایمنی را به خطر می‌اندازد. چنانچه دندان‌ها مرتب نباشد، خوردن خوراکی‌های سفتی مانند هویج یا چیپس دشوار می‌شود؛ در نتیجه بیمار از خوردن غذاهایی پرهیز می‌کند که سالم‌اند و مواد مغذی لازم را برای بدن تامین می‌کنند.

ارتقاء اعتماد به نفس

ارتودنسی کردن و مرتب شدن دندان‌ها اعتماد به نفس و حس رضایت از خویشتن را نیز بهبود می‌دهد. با داشتن دندان‌هایی ردیف و مرتب دهان، سالم و لبخند، زیبا و درخشان می‌شود. همان‌طور که اشاره شد، مزیت ارتودنسی منحصر به مرتب کردن دندان‌ها و ارتقاء سلامت دهان و دندان نمی‌شود. پس از آن که ارتودنسی، تمام و نامرتبی دندان‌ها اصلاح شد، کیفیت زندگی بیمار نیز بهبود می‌یابد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایر خدمات دندانپزشکی مثل( دندانپزشکی بارداری ، دندانپزشکی کودکان و...) می توانید به سایت کلینیک دندانپزشکی تاج دنتال مراجعه کنید.

راه های تسکین درد دندان بعد از ایمپلنت دندان

 راه های زیادی برای خلاص شدن از شر درد دندان بعد از عمل ایمپلنت گذاری وجود دارد. برخی از این راه حل ها عبارتند از:

مراجعه به یک متخصص ایمپلنت باتجربه یا مطب دندانپزشکی معتبر

برخی از افراد به دلیل اینکه فلان دندانپزشک یا فلان کلینیک قیمت های بسیار پایینی دارند برای کاشت ایمپلنت خود دچار اشتباه میشوند. ایمپلنت های ارزان قیمت همیشه گزینه مناسبی برای شما نیستند. انتخاب نوع ایمپلنت و متخصص ایمپلنت مستقیما روی تجربه درد بعد از عمل ایمپلنت تاثیرگذار است. به زبان بسیار ساده و به قول معروف گفتنی “هرچی پول بدی همونقدر آش میخوری”. پس برای کمک به برای تسکین درد دندان بعد از ایمپلنت از همان ابتدا به یک کلینیک خوب مراجعه کنید.

تمام دستورالعمل های متخصص ایمپلنت را مو به مو انجام دهید

بعد از عمل، دندانپزشک به شما توصیه هایی ارائه میدهد. برای مثال نحوه غذا خوردن، رژیم غذایی احتمالی، نگهداری از ایمپلنت، تمیز کرن دندان ها و راه های تسکین درد دندان بعد از ایمپلنت را ارئه میدهد. به تمامی این توصیه ها گوش کنید و آن ها را انجام دهید.

داروی خود را مصرف کنید یا دوز آن را تغییر دهید

برای درمان درد ایمپلنت معمولا برای شما دارو تجویز میشود. اگر حس کردید که دارهای تجویزی نمیتوانند تمام درد شما را تسکین دهند حتما با جراح خود صحبت کنید تا داروهای دیگر یا همان داروها را با دوز بالاتر برایتان تجویز کند.

آب نمک را فراموش نکنید

استفاده از آب نمک همیشه برای حفظ سلامت دهان و دندان ایده خوبی است. قرقره کردن آب نمک بعد از عمل می تواند تا حد زیادی باعث کاهش درد ایمپلنت دندان شود. زیرا نمک می تواند جلوی رشد عفونت را بگیرد.

مراقب خورد و خوراک خودتان باشید

تا زمان اتصال کامل ایمپلنت به بافت استخوانی و تثبیت موقعیت آن لطفا از مصرف مواد غذایی سفت و سخت خودداری کنید. به جای این غذاها سعی کنید که رو به خوردن مواد غذایی نرم و البته خنک بیاورید.

بهداشت دهان و دندان خود را حفظ کنید

برای کاهش درد ایمپلنت دندان حتما هر روز حداقل 3 بار دندان های خود را با مسواک نرم بشویید اما از دو روز بعد عمل ایمپلنت دندان شروع به مسواک زدن کنید.

خوب استراحت کنید

عمل کاشت ایمپلنت نیز مشابه سایر اعمال دیگری که بر روی بدن انجام میشود نیازمند طی کردن دوره نقاهت است. تا مدتی بعد از عمل باید به خودتان و البته دهان و فک خود استراحت بیشتری بدهید. هرچه آرامش و استراحت شما بیشتر باشد بازیابی و بهبودی شما زودتر اتفاق خواهد افتاد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایر خدمات دندانپزشکی ( ارتودنسی دندان، دندانپزشکی اطفال و....) می توانید به سایت کلینیک دندانپزشکی ایده ال مراجعه کنید.

پیشگیری از خونریزی زبان

 علل زیادی ممکن است باعث شروع خونریزی از بافت های داخل دهان از جمله زبان شوند. گاهی اوقات ممکن است بر اثر یک گزش ساده زبان با دندان، متوجه خونریزی شوید، گاهی اوقات نیز ممکن است این ریزش خون علامت سرطان زبان باشد و گاهی هم ممکن است به دلیل نصب دستگاه های دندانپزشکی مانند انواع ونیر دندان (شامل لمینت دندان، ونیر دندان، ونیر کامپوزیت) و سایر پروسه های مرتبط دیگر در فرآیندهای اصلاح طرح لبخند باشد. در هر صورت علل زیادی وجود دارند که باعث بروز این خونریزی میشوند.

همانطور که گفته شد دلایل خونریزی از بافت های داخل دهان از جمله زبان شما متفاوت است اما میتوان با دنبال کردن چند دستورالعمل کلی احتمال خونریزی را به حداقل کاهش داد. چند نکته ساده در این خصوص عبارتند از:

 • با مراجعه مرتب به یک کلینیک دندانپزشکی خوب و مسواک زدن به موقع دندانهای خود طبق دستورالعمل، سلامتی دهان را حفظ کنید.
 • اگر پروتز دندان استفاده میکنید هر روز مطابق دستور دندانپزشک آن ها را تمیز کنید.
 • از مصرف سیگار و نوشیدن زیاد الکل خودداری کنید.
 • اگر ونیر دندان مانند لمینت دندان ، ونیر کامپوزیت، کامپوزیت دندان و سایر روکش های دندانی دارید با مراقبت درست از آن ها مانع از ترک برداشتن یا شکستن آن ها شوید. و اگر هنوز اقدام به نصب ونیر نکرده اید برای اینکار حتما به بهترین کلینیک دندانپزشکی شهر خودتان مراجعه کنید.
 • بهترین سن ارتودنسی کودکان 10 تا 14 سالگی است زیرا آن ها میتوانند مسولیت مراقبت از دستگاه های ارتودنسی را بر عهده بگیرند. اگر قبل از این سن کودک ارتودنسی کند به دلیل اینکه هنوز نمیتواند به درستی از براکت ها و سیم ها مراقبت کنند امکان شکسته شدن آن ها و آسیب به زبان و در نهایت خونریزی زبان وجود دارد. لذا کودکان را به توصیه دندانپزشکی کودکان در سنین 10 تا 14 سالگی ارتودنسی کنید.
 • اگر ایمپلنت دندان دارید با مراقبت درست و پیگیری های دندانپزشگی از بروز عفونت یا وارد شدن آسیب از سوی ایمپلنت به زبان پیشگیری کنید.

انواع درمان ارتودنسی سریع کدامند؟

 پاسخ بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران به این سوال :

در حالی که درمان ارتودنسی ثابت با بریس های فلزی و معمولی می تواند یک سال یا بیشتر طول بکشد، چند روش درمانی وجود دارد که امکان تسریع در روند صاف شدن دندان ها را برای ما فراهم می آورد. این روش ها غالبا از نوع ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی متحرک هستند و برای بزرگسالان در نظر گرفته میشوند. این روش ها به بزرگسالان این امکان را میدهند که در یک مدت زمان کوتاه صاحب دندان هایی صاف شده و خیلی زود اعتماد به نفس و زیبایی لبخند خود را باز میابند.

از میان چندین روش مختلف ارتودنسی سریع 3 روش رایج و پرطرفدار عبارتند از:

 • اینویزیلاین یا (Invisalign®)
 • ارتودنسی (FAAB) یا (Fast Acting Adult Braces)
 • ارتودنسی ویلکودنتیک (Wilckodontics®)

اینویزیلاین

اینویزیلاین نوعی ارتودنسی نامرئی است که در آن از پلاک های شفاف ارتودنسی برای صاف کردن دندان هایی که دچار مشکلات جزئی هستند استفاده میشود. از یک نظر اینویزیلاین ها ارتودنسی متحرک به شمار میروند زیرا قابل جایجایی هستند و میتوان آن ها را هنگام غذا خوردن یا نوشییدن در آورد و سپس سرجایش قرار داد.

به طور معمول، درمان ارتودنسی با اینویزیلاین کمتر از 1 سال طول میکشد از این حیث به آن ارتودنسی سریع نیز گفته میشود. این درمان چندین ماه سریعتر از سایر درمان های ارتودنسی دندان است. متخصص ارتودنسی این دستگاه را برای بزرگسالانی که به صورت جزئی با کجی  دندان یا وجود فاصله مواجه هستند در نظر میگیرند.

ارتودنسی سریع (FAAB)

ارتودنسی سریع بزرگسالان تحت عنوان FAAB گزینه خوبی برای افرادی است که می خواهند یک روش ارتودنسی سریع داشته باشند. متخصص ارتودنسی دندان در این روش به جای اینکه تمام دندانهای بیمار را صاف کند، بریس های بزرگسالان با سرعت بالا فقط روی دندانهای قدامی (جلویی) نصب میکند. در واقع این, ارتودنسی دندان های جلو است که در معرض دید هستند. به عبارتی با این روش تنها دندان های کج که در جلو دهان وجود دارند صاف میشوند برای همین مدت زمان آن نیز کمتر است.

ارتودنسی سریع با این روش ممکن است کمتر از 10 ماه به طول بیانجامد. یکی از معایب ارتودنسی با این روش (یعنی ارتودنسی یک یا چند دندان یا دندان های جلو) این است که چون سایر دندان ها کج هستند دوباره ممکن است نتیجه درمان با شکست مواجه شده و دندان ها صاف شده کج شوند.

ارتودنسی ویلکودنتیک (Wilckodontics®)

سرانجام، ارتودنسی ویلکودنتیک گزینه عالی دیگری برای درمان ارتودنسی سریع بزرگسالان است. ویلکدودنتیکس به جای اینکه فقط با تکیه بر براکت ها، سیمها یا الاینرها به دندان ها اعمال فشار کند، از جراحی دهان و دندان نیز کمک گرفته میشود. در این روش بخشی از استخوان آلوئولار، جایی که در آن ریشه های دندان قرار دارد ، از بین می رود. با از بین رفتن استخوان آلوئولار، ارتودنسی ثابت می تواند دندانهای شما را سریعتر از حد معمول حرکت دهد. با جابجایی دندانهایتان، بافت استخوان نیز به سرعت رشد می کند. قیمت ارتودنسی دندان با این روش معمولا زیاد است و هزینه عمل جراحی به صورت مجزا دریافت میشود. اما هزینه ارتودنسی سریع با این روش ارزشش را دارد زیرا مجبور نیستید چند سال دستگاه های ارتودنسی را تحمل کنید.

برای مطالعه بیشتر: مجله ارتودنسی دندان

فاکتورهای موثر در افزایش درد ایمپلنت دندان

 شل شدن هیلینگ‌گپ (یک قطعه کوچک روی ایمپلنت که فلزی است) 

این امکان وجود دارد که پیچ ایمپلنت شل شود. دندانپزشک در این مواقع باید کلاهک ایمپلنت را بردارد، آن را تمیز کرده و دوباره نصب کند. اگر اینکار انجام نشود بیمار درد ایمپلنت دندان را تجریه خواهد کرد.

شل بودن ایمپلنت

کسانی که قصد کاشت ایمپلنت دارند باید دارای بافت استخوانی مناسبی باشند. اگر فک بیمار از تراکم استخوانی خوبی برخوردار نباشد ایمپلنت میتواند به فک آسیب بزند و شل شود. این میتواند باعث بروز درد دندان و فک شود.

بروز عفونت

چنانچه کوچکترین عفونتی در بافت لثه ایجاد شود بیمار میتواند درد زیادی را تجربه کند. بنابراین بیمار باید با احساس یا مشاهده علایم عفونت لثه، در اسرع وقت به دندانپزشک خود مراجعه کند. اگر عفونت زود تشخیص داده نشود احتمال شکست نتیجه عمل بالا است و بیمار به شدت درد ایمپلنت را احساس خواهد کرد.

پس‌زدن جزئی تا کامل ایمپلنت بکار رفته

اگر عمل به درستی صورت گیرد پایه ایمپلنت به راحتی به استخوان فک می‌چسپد و محکم می‌شود. اما اگر چنین نشود ممکن است استخوان اجازه چسپیدن ایمپلنت را به خود ندهد. درنتیجه ایمپلنت شل شده و بسیار دردناک خواهد شد.

وارد شدن آسیب به استخوان

یکی از موارد نادر حین کاشت ایمپلنت سوختگی استخوان است. دریل میتواند گرما ایجاد کند و باعث صدمه دیدن استخوان شود. اگر آسیب جدی باشد، جراح و متخصص ایمپلنت باید قطعه و استخوان آسیب دیده را بردارد.

صدمه دیدن عروق عصبی

اینکه عصب یا عروق عصبی طی این عمل آسیب ببینند بسیار نادر است. بروز این اتفاق به جراح و متخصص ایمپلنت بستگی دارد. اگر او حین دریل کردن به عصب آسیب بزند، بیمار درد زیادی را تجربه میکند و احتمالا باید ایمپلنت دندان برداشته شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ایمپلنت دندان و هم چنین آشنایی با سایر روش های جایگزینی دندان ( بریج دندان ،پروتز دندان و...) می توانید به سایت کلینیک دندانپزشکی ایده ال مراجعه کنید.

زبان جغرافیایی چیست ؟

 زبان جغرافیایی حالتی بدون درد است که در آن لکه هایی در بالا و سایر قسمت های زبان ظاهر می شود. در این عارضه لکه های نامنظم، زبان را شبیه به یک نقشه می کند به همین علت است که نام این بیماری یا بهتر بگوییم نام این علامت را زبان جغرافیایی مینامند. این مقاله را از تخصصی ترین کلینیک دندانپزشکی جنت آباد بخوانید تا با ماهیت، علل و نحوه درمان زبان جغرافیایی بیشتر آشنا شوید.

حقایق کوتاه در مورد زبان جغرافیایی:

 • لکه های زبان به علت عدم وجود پاپیلا یا ضربه های کوچک در ناحیه آسیب دیده است.
 • تکه ها صاف و قرمز هستند. در بعضی موارد، ممکن است لبه ها کمی بلند شوند.
 • این مشکل  طرح لبخند را به خطر نمیاندازد بنابراین کسی که چنین زبانی دارد لزوما نیازمند انجام پروسه های زیبایی لبخند مانند نصب لمینت دندان، ونیر کامپوزیت و … که نوعی ونیر دندان یا روکش دندان هستند نیست. به سادگی زیان جغرافیایی هیچ ارتباطی با طرح لبخند شما ندارد.
 • این علامت یک بیماری یا مشکل شایع نیست و معمولا بر جوانان نزدیک به میانسال اثر می گذارد.
 • اغلب, تکه های صاف در یک ناحیه زبان ایجاد می شوند و سپس در ناحیه دیگری ظاهر می شوند.

علائم زبان جغرافیایی چه هستند؟

این مشکل ممکن است ماهها یا سالها ناشناخته باشد. اغلب یک دندانپزشک و یا دکتر در معاینه شفاهی معمولی وضعیت را شناسایی می کنند. این بیماری موجب لکه هایی صاف، قرمز و نامنظم در بالا و اطراف زبان می شود.

علل

در حال حاضر هیچ دلیل علمی زبان جغرافیایی وجود ندارد. محققان شروع به بررسی اتصال به شرایط دیگر مانند پسوریازیس کرده اند. با این حال، برای تأیید هر گونه ارتباط، تحقیقات بیشتری لازم است. دانشمندان دو عامل خطر بالقوه برای زبان جغرافیایی را شناسایی کرده اند.

یکی از موارد زبان شکسته است، شرایطی که زبان در سراسر سطح آن شیارها دارد. یکی دیگر از عوامل خطر بالقوه، ژنتیک است، زیرا ممکن است شرایط از یک نسل به بعد منتقل شود. به علت علل ناشناخته، پیشگیری از زبان جغرافیایی شناخته شده نیست.

آیا زبان جغرافیایی خطرناک است؟

با وجود ظاهر آن، این مشکل یک وضعیت خوش خیم است. هیچ بیماری یا سرطانی در ارتباط با آن وجود ندارد. اگر چه ممکن است بعضی از افراد احساس ناراحتی، درد یا سوزش داشته باشند که این احساسات تقریبا به طور انحصاری نتیجه تماس غذاهای تند و یا اسیدی باشند.

آیا این عارضه روی زیبایی دندان ها تاثیر میگذارد؟

همانطور که در ابتدا نیز ذکر شد این مشکل  کوچکترین تاثیری روی دندان ها ندارد زیرا یک لبخند معمولا شامل زبان نیست. با این وجود اگر بین دندان های شما فاصله وجود داشته باشد و برای مثمشال چند دندان شما کشیده شده باشد احتمالا نقوش زبان شما نمایان شده و باید پنهان شوند. در این صورت از درمان هایی مانند لمینت دندان،  کامپوزیت دندان،  ایمپلنت دندان و سایر روش های دندانپزشکی برای بستن این فواصل استفاده خواهد شد.

چه عواملی روی قیمت ارتودنسی نامرئی تاثیر میگذارند؟

 ارتودنسی نامرئی چیست؟ (تعریف دقیق این نوع ارتودنسی)

بیشتر از اینکه خود متخصصان ارتودنسی بخواهند از عبارت ارتودنسی نامرئی استفاده کنند، این مردم عادی و مراجعان هستند که به طور گسترده از این عبارت استفاده کرده و آن را تبدیل به یک ترم یا اصطلاح دندانپزشکی کرده اند. در اصل ما چیزی به این اسم نداریم اما چون روش ها و دستگاه های بکار رفته برای صاف و یکدست کردن دندان ها تقریبا شفاف هستند و یا در دید نیستند به آن ها در مجموع نامرئی گفته میشود. دستگاه های ارتودنسی شفاف یا ناپیدا متنوع هستند و هر کدام قیمت و هزینه خاصی دارند. اما قیمت همه آن ها معمولا در همان رنج هزینه ارتودسنی نامرئی است که یک پاراگراف پیش به آن اشاره کردیم است.

برای مطالعه بیشتر : مجله ارتودنسی دندان

قبل از هرچیزی لازم است در همین ابتدا بدانید که واقعا هیچ قیمت دقیقی برای هیچکدام از خدمات دندانپزکشی از دندانپزشکی ترمیم و زیبایی گرفته تا ارتودنسی دندان و ایمپلنت دندان وجود ندارد. هرچه هست تنها محدوده یا بازه ای از قیمت ها است. بر همین اگر بخواهید تحت ارتودنسی نامرئی قرار بگیرید بسته به نوع دستگاهی که انتخاب میکنید هزینه ارتودنسی نامرئی چیزی بین ۷ تا ۱۰  میلیون تومان به ازای هر فک متغییر است.

همانطور که در ابتدای مقاله هم گفته شد، هیچگاه نمیتوان یک قیمت دقیق برای هیچ یک از خدمات دندانپزشکی ذکر کرد. در عوض ما یک محدوده قیمت میدهیم و ارائه قیمت دقیق را موکول میکنیم به زمانی که مراجع به کلینیک ما مراجعه کند آنگاه با ارزیابی های دقیق قیمت ها را ارائه  میدهیم. اما برخی عوامل که روی هزینه ارتودنسی نامرئی تاثیرگذار هستند را همواره به مراجعان توضیح میدهیم:

برخی از مهمترین عوامل تاثیر گذار روی قیمت ارتودنسی نامرئی عبارتند از:

 • جایی که در آنجا ساکن هستند
 • نوع مطب یا کلینیک دندانپزشکی
 • تخصص و مهارت دندانپزشک (متخصصان ارتودنسی هزینه را منصفانه تر درخواست میدهند)
 • نوع دستگاه یا سیستم بکار رفته
 • برنامه هایی پرداخت (قسطی، نقدی و …)
 • مدت زمان درمان
 • سایر هزینه ها
 • و …

انجام ارتودنسی نامرئی در کلینیک فوق تخصصی DORR

تا آنجا که دستمان باز بود درباره هزینه ارتودنسی نامرئی در تهران و سایر شهرها با نکاتی ارائه دادیم. اگر مایل هستید که ارتودنسی دندان خود را به کلینیک ما بسپارید خوشحال میشویم با دریافت نوبت آنلاین به کلینیک مراجعه کنید تا با مشاوره رایگان و ارزیابی های اولیه هم قیمت دقیق ارتودنسی نامرئی را به شما اطلاع دهیم و هم اینکه اگر مایل بودید روند درمان را زیر نظر بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران آغاز کنید.

صفحه قبل 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 صفحه بعد