قیمت لمینت دندان به روز چقدر است؟

 دندان های سالم لازمه یک زندگی روزمره است. استفاده از لمینت دندان از سرمایه ‌گذاری‌ هایی است که شما می توانید برای خودتان انجام دهید. به این فکر کنید که شما هر روز برای خوردن، آشامیدن، صحبت کردن، برقراری ارتباط از لبخند زدن گرفته تا ناراحتی از دهان و دندان خود استفاده می کنید. روکش یا همان لمینت دندان می تواند به شما در رسیدن به یک لبخند سالم و شاد کمک کند. از آنجا که قیمت کارهای دندانپزشکی کم نیست؛ بنابراین نیاز است که برای انجام لمینت هم از قیمت لمینت دندان به روز شده آگاه باشید تا بتوانید با توجه به بودجه خود برای آن برنامه ریزی کرده و اقدام نمایید. در ادامه این مقاله با کلینیک دندانپزشکی جنت اباد همراه باشید تا با قسمت روز لمینت دندان آشنا شوید

کاربردهای لمینت

اگر دندان های لکه دار، ترک خورده و یا شکسته شده دارید و یا بین دندان هایتان فاصله بیش از حد وجود دارد، لمینت دندان یکی از کارساز ترین روش ها برای درمان این موارد است. همچنین لمینت دندان جنبه زیبایی هم دارد. معمولاً لمینت ها از قطعات نازک پرسلن یا رزین هستند که برای دستیابی به شکل کلاسیک تر دندان های جلو و باقی دندان‌ های شما به کار می روند. اگر چه اکثر افراد فقط برای دندان های جلویی از آن ها استفاده می کنند؛ اما شما می توانید برای کل دندان هایتان هم از این روش استفاده کنید.

اگر اغلب موارد با وجود مشکلات گفته شده لبخند خود را پشت دستتان و یا زیر لب هایتان پنهان می کنید و یا به دلیل خجالت از ظاهر دندان تان لبخند نمی‌زنید، روکش ها می توانند به شما در این زمینه کمک کنند و باعث شوند که شما طرح لبخند زیبا تر و مطمئن تری داشته باشید.

قیمت لمینت دندان به روز چقدر است؟

هزینه لمینت دندان نسبت به پزشک متخصص، محل زندگی و مسائلی از این قبیل می تواند متفاوت باشد.

دو نوع لمینت داریم:

لمینت کامپوزیت

لمینت سرامیکی

قیمت لمینت سرامیکی از لمینت کامپوزیتی بیشتر است. قیمت لمینت علاوه بر موارد گفته شده به مهارت پزشک و تجهیزات مورد استفاده برای نصب لمینت بر روی دندان های شما هم بستگی دارد.

روند سازگاری دندانها با لمینت پس از نصب

سازگاری شما با دندان های جدیدتان که لمینت شده و اندازه و شکل آنها تغییر کرده است، بین یک یا دو هفته زمان می برد. شما بعد از انجام روکش دندان دقیقاً باید مانند دندان های طبیعی تان از آن ها مراقبت کنید.

 

 

لمینت دندان کج چگونه انجام می شود؟

 اگر بیمار دچار کجی دندان در دندان های جلویی خود باشد، می تواند با استفاده از ارتودنسی به درمان دندان کج خود بپردازد، سپس اقدام به گذاشتن لمینت کند. اما اگر بیمار بخواهد با روشی سریع تر و کم هزینه تر به رفع کجی دندان خود بپردازد با استفاده از لمینت دندان کج، در کمترین زمان ممکن می تواند به نتیجه دلخواه برسد.

در این مقاله از کلینیک دندانپزشکی ترمیم و زیبایی ارتمان با انواع روش درمان دندان کج آشنا خواهید شد:

لمینت دندان کج

لمینت به عنوان پوششی بر روی دندان قرار می گیرد و می تواند باعث رفع کجی دندان شود؛ اما به درمان ناحیه موردنظر نمی پردازد. درنتیجه کجی دندان باعث ایجاد خطراتی در سلامت دندان های بیمار می شود. پس هیچ دندانپزشکی استفاده از این روش را بدون ارتودنسی کردن پیشنهاد نخواهد کرد.

مزایای لمینت برای دندان کج

 • در مدت زمانی کمتری، نیتجه دلخواه حاصل می شود.
 • دارای ظاهری طبیعی است و قابل تشخیص نیست.
 • نیازی به بی حسی ندارد و روشی بدون درد است.
 • بافت لثه به خوبی می تواند لمینت را تحمل کند.

انواع روش های درمانی دندان کج

اگر بیمار برای درمان دندان کج خود بخواهد از ارتودنسی استفاده کند، روش های درمانی متعددی وجود دارد که دندانپزشک با توجه به میزان ناهنجاری دهان و فک استفاده از یکی از روش های زیر را پیشنهاد خواهد کرد:

ارتودنسی فلزی

این روش یکی از رایج ترین روش های درمانی است که دارای بند، سیم و براکت های قابل انعطاف است که با عقب کشیدن دندان باعث جایگیری دندان ها در جای خود می شود؛ برای اینکه براکت ها تاثیر خود را بر روی دندان ها بگذارند لازم است 1 الی 2 سال از این روش استفاده کرد.

اینویزیلاین

این نوع درمان که به «ارتودنسی نامرئی» نیز شناخته می شود دارای  الاینرهای شفافی است که بر روی دندان قرار می گیرند. بیمار می توانند 20 الی 22 ساعت از آن استفاده کند؛ اما باید هر دو هفته یکبار تعویض شوند. از مزیت های آن این است که بیمار می تواند در حین غذا خوردن و مسواک زدن آن را از دهان خارج کند، اگر بیمار طبق دستور پزشک از این نوع ارتودنسی استفاده کند یکی از بهترین روش ها برای درمان دندان کج است.

ارتودنسی سرامیکی

این نوع ارتودنسی ظاهری شبیه ارتودنسی فلزی دارد، اما دارای بریس یا سیم های شفاف و روشنی است که به راحتی قابل رویت نمی باشد. از معایب آن لکه پذیر بودن و احتمال بالای شکستگی آن است.

کانتورینگ یا لیزر

دندانپزشک با تراش مینای دندان آن را به شکل دلخواه صیقل می دهد و پولیش می کند. اما از معایب آن این است که با تراشیدن مینای دندان امکان پوسیدگی دندان و بیماری های لثه وجود دارد.

جراحی و ردیف کردن دندان های کج

گاهی ارتودنتیست برای ترمیم بافت لثه و فک این روش را توصیه می کند که باعث قرار گیری دندان ها در مسیر درست خود خواهد شد.

درمان دیاستما : بستن فاصله بین دندان ها

 در اغلب موارد دیاستما هیچ مشکلی برای شخص ایجاد نمی کند بنابراین درمان پزشکی نیاز ندارد. اما اگر همراه با عفونت لثه یا سایر مشکلات دیگر باشد بهتر است با روش هایی مانند ارتودنسی دندان، جراحی و … اقدام به بستن فاصله بین دندان ها کرد. اگر مشکل پزشکی ندارید ممکن است صرفا به دلیل مسائل زیبایی شناختی بخواهید این فاصله ها را ببنید. مهم ترین روش های بستن این فواصل در ادامه توضیح داده شده اند.

درمان ارتودنسی دندان

یک دکتر متخصص ارتودنسی معمولاً دیاستما را با بریس درمان می کنند. بریس ها به دندان ها فشار می آورند و با گذشت زمان فاصله را کاهش می دهند. ممکن است حتی برای بستن فواصل کوتاه نیاز باشد که همه دندان ها را بریس بکشید زیرا ارتودنسی یک دندان یا دو دندان کافی نیست و همان یک یا دو دندان روی نظم و هماهنگی سایر دندان ها تاثیر می گذارند. مهمترین روش های ارتودنسی برای برطرف کردن فاصله بین دندان ها عبارتند از:

بریس دیمون

بریس لینگوال

ارتودنسی سرامیکی

بریس ثابت فلزی و معمولی

دستگاه های ارتودنسی فانکشنال

پلاک های ارتودنسی متحرک

روکش دندان، باندینگ، ونیر دندان

ارتودنسی دندان از بهترین و موثرترین روش های بستن اصولی فاصله بین دندان است اما با توجه به اینکه هزینه ارتودنسی همه دندان ها می تواند نسبتا بالا باشد شاید بخواهید با روش های دیگری مانند باندینگ دندان یا ونیر و باندینگ به صورت ظاهری فاصله ها را ببندید. اما دقت داشته باشید که تنها به شرطی می توانید روکش، باندینگ و یا لمینت دندان کنید که فاصله زیاد نباشد و دندان دچار پوسیدگی نشده باشد.

دندان مصنوعی، بریج و ایمپلنت دندان

اگر علت ایجاد دیاستما فقدان دندان یا دندان از دست رفتن دندان باشد شما می توانید برای بستن دندان ها ابتدا درمان ارتودنسی انجام دهید و سپس از یک روش جایگزین دندان مانند ایمپلنت دندان بهره مند شوید. ایمپلنت زیبایی، ماندگاری و استکام بسیار بالایی دارد و یکی از مهم ترین پروسه های احتمالی طراحی لبخند است.

عمل جراحی

اگر فاصله بین دندان ها به دلیل بزرگ شدن زائده فرنوم باشد شما باید با کمک عمل جراحی زائده را برداشته و سپس با کمک انواع ارتودنسی متحرک، ثابت، نامرئی  و یا روکش و لمینت کردن دندان آن را ببندید.

بیشتر بدانیم : همه چیز در مورد ارتودنسی دندان

 

کاربرد لمینت دندان بدون تراش چیست ؟

 لمینت دندان، یکی از پر طرفدارترین روش های زیبایی است که برای داشتن طرح لبخندی با دندان های سفید و درخشان یا به تعبیر امروزی «لبخند هالیوودی » در دنیای امروزی کاربرد زیادی دارد مورد استفاده قرار می گیرد و این امر باعث رونق علم دندان پزشکی در دهه های اخیر نیز گردیده است. امروزه لمینت دندان بدون تراش، جایگزین مناسبی نسبت به روش های قدیمی لمینت است که سلامت دندان در آن به خوبی حفظ می شود و نیازی به تراش دندان در آن وجود ندارد. در این مقاله با کلینیک دندانپزشکی جنت آباد همراه باشید نا با کاربردهای لمینت دندان بدون تراش آشنا شوید.

لمینت دندان چیست و برای چه مواردی کاربرد دارد؟

باید بدانیم که لمینت دندان، یک جایگزین درمانی برای دندان های از دست رفته نیست، بلکه تنها برای زیبایی دندان کاربرد دارد.

لمینت دندان لایه ای است که برای هر دو فک بالا و پایین مورد استفاده است و با هدف برطرف کردن زردی دندان، فواصل دندانی، دندان لپ پر شده، ترک ها و شکستگی های دندانی، همچنین دندان هایی که تمایل به سمت زبان دارند و دیگر آسیب های دندانی به کار برده می شود تا ظاهر زیبایی به دندان داده شود.

انواع لمینت

لمینت ها به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

 • لمینت پرسلن
 • لمینت کامپوزیت
 • لومینرز تقسیم

لیمنت بدون تراش

لمینت بدون تراش که به «لومینیرز» نیز شناخته می شود، جدیدترین و بی خطرترین روش ترمیم در دندان پزشکی است که از نوعی از ونیرهای فوق نازک همانند لنزهای چشمی از جنس کریستال های نانو ساخته شده است که دارای ضخامتی در حدود دو دهم تا چهاردهم میلی‌متر است که بدون تراش دندان می توان آنها را برای دندان های جلویی نصب کرد.

دندانپزشک ابتدا، قالب کلی و دقیق از تمامی دندان ها می گیرد و آن را به لابراتوار می فرستد در مرحله ی دوم یک ماه بعد از قالب گیری لمینت را به مینای دندان می چسباند.

لمینت بدون تراش باید توسط دندانپزشکی ماهر انجام گیرد تا عیوب ظاهری دندان را به خوبی پوشش بدهد و دندان ظاهری طبیعی داشته باشد .لمینت بدون تراش برای کسانی که به دنبال زیبایی دندان در کنار حفظ سلامت دندان خود هستند روش بسیار مناسبی است.

بیشتر بدانیم : همه چیز در مورد ارنودنسی دندان 

 

با کمک ارتودنسی برای همیشه با فاصله بین دندان ها خداحافظی کنی

 فاصله بین دندان ها ممکن است در افراد مختلفی دیده شود. از کودکان گرفته تا بزرگسالان مسن ممکن است میان دو یا چند عدد یا همه دندان ها فواصل قابل توجهی وجود داشته باشد .  در این مقاله بابهترین متخصص ترمیم و زیبایی دندان از کلینیک آرتمان همراه باشید تا با تمامی روش های بستن فاصله بین دندان ها آشنا شوید.  

دیاستما یا فاصله بین دندان ها چیست؟

دیاستما (diastema) نام علمی فاصله های بین دندانی در افراد مختلف است. این فاصله ممکن است در میان همه دندان ها دیده شود اما اغلب در بین دو دندان جلویی در فک بالا یا پایین دیده می شوند. به طور دقیق و علمی تر هرگاه فاصله بین دو عدد دندان بیشتر از 0.5 میلی متر باشد می گوییم که دیاستما وجود دارد.

لل ایجاد دیاستما یا افزایش فواصل بین دندانی چیست؟

 • مهم ترین علل ایجاد دیاستما بین دو دندان عبارتند از:
 • عدم هماهنگی اندازه دندان ها و استخوان فک
 • بزرگ بودن بیش از اندازه زائده فرنوم لبیال (labial frenum)
 • بیماری های بافت لثه
 • اشتباه در بلع مواد غذایی
 • عادت های نامناسب
 • از دست دادن یا ریزش دندان های شیری

درمان دیاستما

درمان ارتودنسی دندان

یک دکتر متخصص ارتودنسی معمولاً دیاستما را با بریس درمان می کنند. بریس ها به دندان ها فشار می آورند و با گذشت زمان فاصله را کاهش می دهند. ممکن است حتی برای بستن فواصل کوتاه نیاز باشد که همه دندان ها را بریس بکشید زیرا ارتودنسی یک دندان یا دو دندان کافی نیست و همان یک یا دو دندان روی نظم و هماهنگی سایر دندان ها تاثیر می گذارند

روکش دندان، باندینگ، ونیر دندان

ارتودنسی دندان از بهترین و موثرترین روش های بستن اصولی فاصله بین دندان است اما با توجه به اینکه هزینه ارتودنسی همه دندان ها می تواند نسبتا بالا باشد شاید بخواهید با روش های دیگری مانند باندینگ دندان یا ونیر و باندینگ به صورت ظاهری فاصله ها را ببندید. اما دقت داشته باشید که تنها به شرطی می توانید روکش، باندینگ و یا لمینت دندان کنید که فاصله زیاد نباشد دچار پوسیدگی دندان  نشده باشد.

دندان مصنوعی، بریج و ایمپلنت دندان

اگر علت ایجاد دیاستما فقدان دندان یا دندان از دست رفتن دندان باشد شما می توانید برای بستن دندان ها ابتدا درمان ارتودنسی انجام دهید و سپس از یک روش جایگزین دندان مانند ایمپلنت دندان بهره مند شوید. ایمپلنت زیبایی، ماندگاری و استکام بسیار بالایی دارد و یکی از مهم ترین پروسه های احتمالی طراحی لبخند است.

 

ارتودنسی حاملگی چیست ؟

 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارتودنسی حامگی در این مقاله با دکتر درویش پور بهترین متخصص ارتودنسی در کرج همراه باشید.

آیا انجام اقدامات ارتودنسی در دوران بارداری بی‌خطر است؟

اگر قرار است در چند ماه آینده فرزند جدیدی به دنیا بیاورید، زمان حاملگی کودک نباید از وضعیت دندان و لثه خود چشم‌پوشی کنید. هنگامی‌که باردار هستید، سطح هورمون‌های شما به‌شدت تغییر می‌کند که می‌تواند منجر به بوی بددهان، بزاق اضافی و لق شدن دندان‌های شما شود. اما آنچه بسیاری از خانم‌ها نمی‌دانند این است که شما می‌توانید درحالی‌که حامله هستید درمان ارتودنسی را ادامه دهید یا شروع کنید. برخی از مادران حامله ممکن است نگران تهیه تصاویر پزشکی از صورت و دهان آن‌ها هنگام بارداری باشند. اما اقدامات ارتودنسی دارای محافظتی است که می‌تواند روی شکم یک زن باردار قرار گیرد تا او و نوزادش در معرض اشعه قرار نگیرند.

آیا باید به متخصص ارتودنسی اطلاع دهید که باردار هستید؟

قبل از اینکه متخصص ارتودنسی بتواند برنامه‌ریزی برای درمان شما انجام دهد، آن‌ها باید بدانند آیا شما باردار هستید یا قصد دارید به‌زودی باردار شوید . به‌عنوان‌مثال، هنگامی‌که یک زن باردار وزن زیادی پیدا کند، اندازه صورت و دهان او تغییر می‌کند. وقتی این جابجایی اتفاق می‌افتد، یک متخصص بهداشت ارتودنسی می‌تواند یک قالب کاملاً جدید از دهان و دندان‌های او ایجاد کند. اگر باردار هستید و از بریس استفاده می‌کنید، ممکن است مجبور شوید بیشتر و به‌صورت مرتب به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید تا سیم‌های بریس شما تنظیم شود. این کار باید اتفاق بیفتد زیرا در این مدت وزن بدن شما در نوسان است.

چگونه می‌توانید زمان درمان ارتودنسی را کاهش دهید؟

اگر نگران مدت‌زمان مراجعه به متخصص ارتودنسی خود هستید، چند کار وجود دارد که می‌توانید برای سهولت کار شما و خانواده خود انجام دهید. هرروز دستگاه‌های ارتودنسی جدیدی به بازار می‌آیند که باعث کاهش زمان کلی درمان می‌شوند. در بسیاری از مراکز ارتودنسی از نرم‌افزارهای ساخت ارتودنسی نیز استفاده می‌شود. این نوع فناوری به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر دندان‌های خود را صاف کنید. کارکنان مطب ارتودنسی شما می‌توانند به شما کمک کنند تا مشکلی برای فرزند شما پیش نیاید. همچنین می‌توانید بازدیدهای خود را از متخصص زنان و زایمان در یک روز برنامه‌ریزی کنید.

 

راه حل های اصلاح طرح لبخند

 در این مقاله با کلینیک دندانپزشکی جنت اباد همراه باشید تا با راه حل های اساسی برای اصلاح طرح لبخند آشنا شوید.

اصلاح طرح لبخند، به مجموعه اقدامات دندان پزشکی گفته می شود که بر روی دندان ها صورت می گیرند؛ تا عیب های آنها مثلا رنگ نا مناسب یا کجی و بهم ریختگی، و یا وجود فاصله بین دندان ها را اصلاح کنند، تا لبخند فرد در نهایت بی عیب و نقص به نظر برسد.

در گذشته برای اصلاح دندان ها، از روش روکش کردن استفاده می شد، این روش هم اکنون هم استفاده می شود؛ اما نکته قابل توجه در مورد آن این است که ظاهر خیلی زیبا و طبیعی ندارد و نیز ممکن است دوام آن خیلی هم زیاد نباشد.

روش بهتر نسبت به روکش کردن دندان ها، استفاده از ونیر کامپوزیت است، کامپوزیت ها طیف رنگی وسیعی دارند، به خوبی پالیش می خورند و پرداخت می شوند و نیز هزینه زیادی برای بیماران نخواهند داشت؛ اما در کنار چنین مزایایی، کامپوزیت ها ممکن است استحکام بالایی نداشته باشند و نیز به مرور دچار تغییر رنگ شوند.

استفاده از لمینت برای اصلاح طرح لبخند

در چند سال اخیر استفاده از لمینت ها، برای اصلاح طرح لبخند و داشتن یک لبخند زیبای هالیوودی، بسیار مورد توجه قرار گرفته و رایج شده است. اما باید بدانید که لمینت دندان ها هم از گذشته تا کنون تغییراتی داشته اند و با به کار بردن لمینت های جدید، حداکثر تمرکز دندان پزشکان، روی بالابردن تطابق کار و ظاهر بسیار طبیعی است، به علاوه تلاش شده که برای تهیه لمینت ها، دندان ها حداقل تراش را بخورند تا بافت مینای آنها بیشتر حفظ شود.

بیشتر بدانیم : همه چیز در مورد ارتودنسی دندان

آیا ارتودنسی دندان پر شده امکان پذیر است؟

 اصولا برخی از مراجعان و بیمارانی که تحت درمان ارتودنسی قرار دارند نگرانی های خاصی دارند که برای ما نیز قابل احترام هستند. برخی از آن ها ممکن است تمایلی به ارتودنسی ثابت معمولی نداشته باشند و برخی دیگر ترجیحشان استفاده از بریس های فلزی با الاستیک های رنگی باشد که چندان نقشی در درمان ندارند. اما در میان برخی از آن ها، نگرانی های مهم تری مطرح می شود که هر متخصص ارتودنسی باید به خوبی آن را در نظر گرفته و مدیریت کند. برای مثال ممکن است مراجعان، دندان یا دندان هایی پر شده داشته باشند، روکش یا لمینت دندان یا حتی ایمپلنت داشته باشند. این نگرانی ها واقعا مهم هستند و ما در این مقاله از کلینیک دندانپزشکی آرتمان درمان فعلا به مورد اول یعنی ارتودنسی دندان پر شده میپردازیم. میخواهیم ببینیم که آیا یک دندان پر شده را میتوان ارتودنسی کرد یا خیر.

مختصری درباره پر کردن دندان

پرکردن دندان موثرترین راه برای برداشتن یا متوقف کردن پوسیدگی دندان است. دندانپزشکان پس از از بین بردن آثار پوسیدگی و تمیز کردن آن، در حفره ایجاد شده مواد پر کننده ای قرار میدهند تا سطح دندان مانند سابق شده و ظاهرش حفظ شود. مهمترین مواد پر کننده دندان آمالگام و کامپوزیت دندان هستند. اغلب افرادی که نگرانی ذکر شده در مقدمه را دارند میخواهند بدانند که ارتودنسی دندان پر شده با این دو ماده امکانپذیر است یا خیر؟ اگر هست چگونه؟ و باید به چه نکاتی توجه کنند.

بهترین روش ارتودنسی دندان برای  دندان های پر شده چیست؟

بسته به نوع و شدت مشکل ارتودنسی شما و همچنین میزان پوسیدگی ترمیم شده نوع دستگاه مورد استفاده برای افرادی که دندان پر شده دارند متفاوت خواهد بود. اگر میزان پوسیدگی زیاد است استفاده از ارتودنسی متحرک با پلاک های شفاف بهتر است. اما اگر میزان پوسیدگی کم تا متوسط است ارتودنسی ثابت فلزی بهترین روش درمان خواهد بود.

آیا ممکن است در طول ارتودنسی با پوسیدگی دندان مواجه شوم؟

از آنجا که افراد تحت درمان ارتودنسی تحت مراقبت های منظم دندانپزشکی قرار می گیرند بسیار بعید است که دندان های شما پوسیده شود مگر اینکه خودتان در رعایت بهداشت کوتاهی کنید. هرگونه مشکلات احتمالی در این خصوص احتمالاً خیلی زود مورد توجه و مراقبت متخصص قرار خواهد گرفت و شما نباید نگران این موضوع باشید. اما از آنجا که برخی از بیماران ممکن است تا چندین سال از بریس استفاده کنند و ممکن است چندین معاینه منظم را از دست بدهد شاید احتمال تشکیل پوسیدگی زیادش شود.

بیشتر بدانیم : همه چیز در مورد ارتودنسی دندان

آنچه ونیر کامپوزیت را از لمینت دندان متمایز می کند چیست ؟

 امروزه زیبایی و سلامت دندان­، از اهمیت بالایی برخوردار است. پیشرفت های چشمگیر علم دندانپزشکی در سال­های اخیر، این امکان را برای ما فراهم کرده تا بتوانیم زیبایی دندان­هایمان را بهبود ببخشیم و حتی فرم و رنگ دندان­هایمان را به شکل دلخواه تغییر دهیم. در این مقاله از کلینیک دندانپزشکی جنت آباد ، تصمیم داریم فرق کامپوزیت ونیر با لمینت را بیان کرده و به بررسی هر یک از این روش ها بپردازیم.

لمینت دندان چیست؟

یکی از موثرترین درمان­های زیبایی دندان، لمینت دندان است .لمینت، پوسته­هایی ظریف و در عین حال، با استحکام بسیار بالا است که برای پوشاندن و بهبود سطح رویی دندان­ها به کار می­رود. جنس لمینت از مواد همرنگ دندان است که برای اصلاح فرم، طول دندان و یا بستن فاصله­ی بین دندانی، برطرف کردن زردی و بدرنگی دندان، اصلاح طرح لبخند و حتی اصلاح شکستگی­ها و لب پریدگی­های دندانی استفاده می­ شود.

آشنایی با کامپوزیت ونیر

لمینت کامپوزیتی یا ونیر کامپوزیت ، پوششی است که طی یک جلسه بطور مستقیم توسط دندانپزشک بر روی دندان­ها قرار داده و ساخته می­شود و پروسه درمان در همان جلسه اول کامل می شود. جنس ونیرهای کامپوزیت از جنس مواد ترمیمی همرنگ دندان است که با مهارت و دقت بسیار زیاد و شناخت اصول زیبایی و آناتومی دندان ها، ساخته شده و بر روی دندان قرار می گیرند. به کمک این درمان، می­توان بدفرمی­ها،بدرنگی­ها، فواصل باز، ترک­ها، شکستگی   ها، لب پریدگی­ها و به هم ریختگی­های خفیف تا متوسط دندان­ها را برطرف نمود.

تفاوت کامپوزیت ونیر با لمینت

یکی از سوالات رایج در زمینه لمینت دندان، تفاوت میان لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیت ونیر است که در ادامه، تفاوت­های میان این دو را از جنبه­های مختلف، بررسی می­کنیم:

تفاوت از لحاظ پروسه درمان

لمینت سرامیکی، پس از تراش دندان و قالب­گیری توسط لابراتوار ساخته می­شود و در نهایت، توسط دندانپزشک فرم داده می­شود. طول درمان لمینت­های سرامیکی حدوداً ۱۰ الی ۱۵ روز است.

کامپوزیت ونیر توسط دندانپزشک در همان جلسه، فرم داده می­شود و نیاز به تراش دندان و قالب­گیری توسط لابراتوار ندارد. طول درمان در کامپوزیت ونیر، ۴ الی ۵ ساعت است که معمولاً در یک جلسه انجام می­شود.

تفاوت از لحاظ ثبات رنگ

کامپوزیت ونیر، نسل جدید کامپوزیت­های دندان محسوب می شود که در صورت انجام توسط دندانپزشک متخصص زیبایی دندان، ثبات رنگ و زیبایی عالی خواهد داشت. ولی باید توجه داشته باشید که کامپوزیت ونیر نیاز به پالیش سالیانه دارد.  لمینت سرامیکی به دلیل ساختار کریستالی و جذب آب کمتر، نسبت به کامپوزیت­ ونیر، ثبات رنگ بیشتری داشته و نیاز به پالیش سالانه هم ندارد.

تفاوت از لحاظ هزینه درمان

هزینه کامپوزیت ونیر به مراتب پایین­تر از لمینت سرامیکی است و این مزیت خوبی برای کامپوزیت ونیر محسوب می­شود.

تفاوت از لحاظ میزان تراش دندان

میزان تراش دندان، در هر دو مورد، بسیار کم بوده یا حتی فرآیند درمان می­تواند بدون تراش انجام ­شود؛ بصورتی که هیچگونه آسیبی به بافت دندان وارد نمی­ شود.

 

آیا هزینه ­های لمینت دندان مشمول خدمات بیمه می­شود؟

 لمینت دندان بازه­های قیمتی متفاوتی دارد؛ برای کاهش هزینه­ لمینت دندان، ابتدا باید به خوبی با لمینت آشنا شده و سپس به دنبال راهکارهای صرفه­جویی در هزینه­ باشید. به همین دلیل طور ما در این مقاله از کلینیک دندانپزشکی ایده ال  خلاصه و کلی به نکات مهم مربوط به انواع لمینت دندان خواهیم پرداخت تا شما بتوانید از این طریق هزینه­های خود را کاهش دهید.

لمینت دندان چیست؟

امروزه افراد بیشتر از گذشته به زیبایی دندان­ها توجه دارند و بسیاری از افراد دوست دارند دندان­های بی­نقص و طرح لبخند زیبایی داشته باشند. از جمله بهترین روش­های داشتن طرح لبخند  زیبا، استفاده از لمینت دندان است. لمینت دندان یکی از خدمات حوزه­ی زیبایی دندانپزشکی و پروتزهای دندانی است. قرارگیری لمینت بر روی دندان، روشی بدون خطر و بدون درد بوده و به شکل روکش بر روی دندان­ها قرار می­ گیرد.

هزینه لمینت دندان

یکی از مهم­ترین دغدغه ­های افراد در این نوع درمان، هزینه لمینت دندان است که یکی از پارامترهای مهم در تصمیم­گیری افراد برای داشتن دندان­های خوش فرم و زیبا است. لمینت دندان به روش­های مختلف و با مواد مختلفی قابل انجام است. هزینه درمان در هر روش، بسته به نوع روش، کیفیت مواد استفاده شده و مدت زمان مورد نیاز برای تکمیل پروسه درمان، متفاوت خواهد بود.

پارامترهای تأثیرگذار در قیمت لمینت دندان

برای اطلاع از هزینه دقیق لمینت، می­بایست دندانپزشک مربوطه، دندان­های شما را ویزیت کرده و با توجه به شرایط دندان­های شما، تعداد دندان­هایی که نیاز به لمینت دارند و همچنین بهترین روش لمینت برای دندان­های شما مشخص شود.

هزینه های جانبی لمینت دندان

هزینه­های جانبی لمینت دندان، جزء مواردی هستند، که معمولاً در قیمت­گذاری اولیه، کمتر مورد توجه هستند. ولی بهتر است قبل از شروع پروسه درمان، از این هزینه­ها نیز اطلاع داشته باشد. چراکه هزینه نهایی معمولاً بیشتر از پیش­بینی اولیه شما خواهد شد و شما باید به این موضوع توجه داشته باشید.

به عنوان نمونه، از شروع تراش دندان تا آماده شدن لمینت، فرد نیاز به یک روکش موقت دارد که باید هزینه آن را مد نظر داشته باشد. هزینه­ی نسخه­ی پزشک و هزینه مربوط به اسکن ایکس ری، از موارد دیگری است که پرداختی نهایی شما را افزایش خواهد داد.

هزینه ­های لمینت دندان مشمول خدمات بیمه می­شود؟

اگر به فکر کمک گرفتن از بیمه هستید، باید بدانید که تقریباً هیچ کدام از بیمه ها هزینه­ خدمات لمینت دندان را به عهده نمی­گیرند؛ چرا که لمینت جز خدمات زیبایی است. اما ممکن است طبق شرایطی و با نظر پزشک، چنانچه لمینت شما در راستای سلامت و بهداشت دندان شناسایی شود، درصدی از هزینه­ها توسط بیمه پوشش داده شود.

 

صفحه قبل 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 صفحه بعد