همه چیز درباره ارتودنسی و متخصص ارتودنسی در آمل

 چرا باید ارتودنسی کنیم؟

به طور معمول بیشتر افراد از دندانها کج و روی هم رته برخوردارهستند که با درمان ارتودنسی صاف و یکدست می شوند. ارتودنسی درواقع دندان را به جهت درست حرکت می دهد و این حرکت دندانها باعث می شود که صاف و یکدست شوند و ظاهر دندان ها را بهتر کنند. متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران و یا در سایر شهر ها علاوه بر بهبود بخشیدن به ظاهر دندان ها باعث می شوند تمیز کردن دندان ها راحت تر شود.

برخی از افراد دارای دندان های رو به جلوهستند که خوشایند به نظر نمی رسند و همین طور احتمال زیادی وجود دارد که این دندان ها دچار خرابی و آسیب دیدگی شوند. تنها راهیکه می تواند آنها را از خرابی احتمالینجات دهد ارتودنسی است. با بهترین متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا سایر شهر ها می توانید دندان ها را حرکت دهید و به جای درست خود برگردانید.

در برخی دیگر از افراد فک بالایی و پایینی اشان در جای درست قرار نگرفته است و موجب به هم ریختن ظاهر دندانها می شود و همین طور در زمان گاز زدن دچار مشکل می شوند، با انجام ارتودنسی هر دو مشکل حل می شود و فرد دیگر دچار مشکل نمی شود.

بنابراین اگریکی از مشکلاتی که در بالا ب آن اشاره کردیم را دارید بایستی برای انجام ارتودنسی اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: متخصص ارتودنسی مشهد

چه کسی ارتودنسی را انجام میدهد؟

ممکن است دنداپزشک شما خود ارتودنسی انجام دهد یا ممکن است به شما پزشکی معرفی کند که فوق تخصص داشته باشد. متخصص ارتودنسی ممکن است در بیمارستان ها یا کلینیک های دنداپزشکی باشد. به این افراد دکتر ارتودنسی کار یا  ارتودنتیست میگویند.

متخصصین ارتودنسی مهم ترین کاری که انجام میدهند این است که ابتدا دندان های شما را معاینه می کنند. این معاینه شامل نگاه سطی و عمقی به دندان های شما و همین طور برسی عکس دندان که با استفاده از اشعه x انجام می شود، است. دکتر معالج بعد از معاینه به ساختن مدل پلاستیکی دندان های شما می پردازد.

بیشتر بخوانید : متخصص ارتودنسی در کرج

آیا لزومی به کشیدن دندان برای ایجاد جای کافی در فک وجود دارد؟

اگر دندان های شما روی هم هستند و جای کافی برای دندان شما وجود نداشته باشد، شما نیاز پیدا می کنید که دندان زیری دائمی خود را بکشید تا جا برای دندان رویی وجود داشته باشد. اگر چنین مشکلی داشته باشید حتما تیم ارتودنسی ما را از این مشکل آگاه می کنند. در برخی موارد زیر با به کار گیری روشی متفاوت و موثر از درمان، فضای کافی و مناسب ایجاد خواهد شد.

رفرنس : www.orthoinfo.ir

 

بهترین متخصص ارتودنسی اهواز (لیست ۵تایی)

 این لیست را اختصاص داده ایم به معرفی بهترین متخصصان ارتودنسی دندان در اهواز. اگر در این شهر به دنبال پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی هستید میتوانید نگاهی به اسامی و آدرس متخصصان درج شده در این مقاله بی اندازید. لیست بهترین متخصص ارتودنسی اهواز به مرور زمان بروزرسانی خواهد شد و ممکن است هر بار که به این صفحه سر میزنید متخصصان جدیدی به لیست دندانه اضافه شوند. اما اگر هنوز با ویژگی های یک متخصص ارتودنسی خوب آشنایی ندارید حتما قسمت انتهایی این مقاله را مطالعه بفرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون درمان های ارتودنسی مناسب هر فرد اینجا کلیک کنید.

دکتر دانا زندیان متخصص ارتودنسی خوب در اهواز

آدرس     ایران، اهواز، کیانپارس، خیابان پهلوان شرقی، برج جام جم، طبقه ۳

شماره تماس          ۰۶۱۹۱۰۱۰۰۹۵ – ۰۹۳۶۵۸۹۲۰۱۶

آدرس وبسایت       www.drzandian.com

دکتر مهدی یعقوبی اشرفی متخصص ارتودنسی باتجربه در اهواز

آدرس     اهواز، کیانپارس، نبش خیابان ۱۲ غربی، مجتمع پزشکی سپید، واحد ۸۰۳

شماره تماس          ۰۹۳۷۴۸۴۸۱۴۴ | ۳۳۹۱۶۱۹۶ | ۳۳۹۱۶۱۹۷

آدرس وبسایت       www.parsortho.com

دکتر گچ‌کوبان

آدرس     اهواز،کیانپارس،خ پهلوان(توحید)شرقی،نبش اردیبهشت،مجتمع اوسینا،طبقه ۱

شماره تماس          ۰۹۱۶۸۲۳۲۶۴۶ | ۵ – ۳۳۳۶۸۰۶۳ -۰۶۱

آدرس سایت          www.gachkoobanortho.ir

دکتر ابراهیم عینی

آدرس     اهواز، کیانپارس، خیابان پهلوان شرقی، مجتمع پزشکی جام جم، طبقه ۷

شماره تماس          ۰۶۱-۹۱۰۱۱۲۲۷

آدرس سایت          www.dreini.ir

دکتر محمد موسوی

آدرس     اهواز کیانپارس خیابان ۲ شرقی مجتمع پزشکی تشریفات طبقه ۸

شماره تماس          ۰۶۱۳۳۹۲۰۸۵۱-۰۶۱۳۳۹۲۴۱۴۱-۰۹۳۷۶۱۱۴۵۴۸

آدرس اینستاگرام     dr_mohammad_mousavi@

بیشتر بخوانید : متخصص ارتودنسی مشهد

متخصص ارتودنسی کیست به چه کسی متخصص ارتودنسی گفته می‌شود؟

ارتودنتیست ها متخصص دندانپزشکی هستند که در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان بی نظمی ها  و ناهماهنگی های دندان ها، فک و صورت آموزش دیده اند. آنها طیف گسترده ای از گزینه های درمانی را برای صاف کردن دندان های کج، رفع مشکلات بایت دهان و ترمیم صحیح فک ها ارائه می دهند.

در حالی که ارتودنتیست ها در درجه اول برای صاف کردن دندان ها شناخته شده اند ، می توانند به مشکلات اساسی ناهماهنگی و عدم تراز فکهای بالا و پایین نیز کمک کنند، حرکت دندان ناشی از عادت های بد مانند مکیدن انگشت شست و حتی برخی از انواع آپنه خواب نیز از جمله مشکلات شایعی هستند که این دندانپزشکان به درمان آن ها میپردازند.

به طور خلاصه بهترین متخصص ارتودنسی در کرج برای شما یک لبخند زیبا، دندان هایی صاف، گفتاری رسا و قدرت جویدن فوق العاده به ارمغان میآورند. اوج تبحر و کار بهترین متخصص ارتودنسی را تنها باید با دیدن عمل های فک و صورتی که توسط آن ها انجام شده ببینید که چطگونه صورت بیمار را به صورت معجزه آسایی اصلاح و درمان میکنند.

 

بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان( لیست 3 تایی)

 بسیار سخت بتوان بهترین لیست متخصص ارتودنسی اصفهان را ظرف چند روز بست زیرا تعداد متخصصان خوب این شهر در زمینه ارتودنسی دندان زیاد هستند و هنوز تعدادی از متخصصانی که بسیار خبره هستند در سطح اینترنت نه سایت دارند و نه اطلاعات تماس. با این حال دندانه در این مقاله برای شروع نام و آراس ۳ تا از بهترین های اصفهان در رشته ارتودنسی را لیست کرده است. این شما و این لیست بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان. این مقاله به مرور زمان به روز خواهد شد. چنانچه شما نیز متخصص معتمدی میشناسید باز طریق فرم تمام و یا ذیل همین مقاله نام و مشخصات ایشان را برای ما بفرستید تا تیم ما بتواند درباره ایشان تحقیق کنند. اما اگر هنوز با ویژگی های یک متخصص ارتودنسی خوب آشنا نیست حتما به قسمت انتهایی این مقاله مراجعه کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون درمان های ارتودنسی مناسب هر فرد کلیک کنید.

دکتر حنانه السادات حسینی

آدرس     اصفهان، شاهین شهر، خیابان فردوسی، فرعی ١غربی، مجتمع سهراب، طبقه ٢

شماره تماس          ٠٣١۴۵٢۴٣۲۰۰ | ۰۹۰۱۳۴۶۳۴۳۲

سایت      www.drhananehoseini.com

دکتر بهرنگ تابش

آدرس     اصفهان_چهار باغ بالا_ک ۳۷_ساختمان اسکان

شماره تماس          ٠٣١۴۳۶۶۱۳۶۷۰

اینستاگرام            dr.tabesh

دکتر حسین شصت فولادی

آدرس     اصفهان – شریعتی غربی-مجتمع ایران زمین-طبقه سوم

شماره تماس          ۰۳۱۳۶۲۶۹۶۵۲

سایت www.dr-shastfuladi.com

بیشتر بخوانید : متخصص ارتودنسی در مشهد

متخصص ارتودنسی کیست؟

البته ما در مورد اینکه این متخصص کیه و چکاری برای ما انجام میده مطلب زیاد نوشتیم. اما شاید بخوایید یک تعریف خلاصه بخونید. برای همین ما این یکی دو پاراگراف رو بخاطر روی گل شما مینویسیم تا مکمل لیست ۱۰ تایی بهترین متخصص ارتودنسی تهران باشه.

متخصص ارتودنسی یک دندونپزشک ماهر هست که چند سال بعد از اینکه مدرک دندانپزشکی عمومی خودش رو گرفت، دوره های تخصصی دیگه ای رو میگذرونه که بعد از اون، قادره تمام مشکلات مربوط به عدم هماهنگی یا عدم تراز دندان ها و فک ها رو اصلاح و درمان کنه.

بهترین متخصص ارتودنسی دقیقا چه مشکلاتی رو حل میکنه؟

 • به طور کلی این متخصصان میتونن مشکلات زیر رو اصلاح و درمان کنند:
 • دندان های کج شدن
 • ازدحام دندان ها
 • جلو بودن یکی از فک ها
 • وجود فاصله قابل توجه بین دندان ها مخصوصا دندان های جلو
 • شکاف کام و شکاف لب یا همون لب شکری
 • وجود فاصله بین دندان های فک بالا و پایین در قسمت جلو
 • کوتاه و بلند بودن دندان ها
 • روی هم خوابیدن دندون ها
 • کوچک بودن فک

 

 

بهترین متخصص ارتودنسی تهران( لیست 5 تایی)

 این صفحه حاوی یک لیست ۱۰‌تایی هستش که تحت عنوان بهترین متخصص ارتودنسی تهران توسط مجله ارتودنسی دندان ارتودکتر گردآوری شده. محتویات این صفحه برای کسانی که سخت به دنبال پیدا کردن یک متخصص خوب هستن مفید و کاربردیه. ما با حساسیت و بر اساس یک سری معیارها این لیست رو بستیم .

دکتر هادی درویش پور بهترین متخصص ارتودنسی تهران

دکتر درویش پور مخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت هست

به جز این، ایشون در بالاترین آزمون تخصصی ارتودنسی ایران رتبه اول رو گرفتن

هم کار ارتودنسی کودکان انجام میدن هم بزرگسالان

طبق بررسی های  حضوری تیم دندانه از کلینیک های ایشون در بین تمامی متخصصانی که بررسی کردیم بیشترین میزان رضایت در بین بیماران ایشون بود و اینو حتی از اینستاگرام و سایت دکتر میشه فهمید.

اون ها از محیط مطب و برخورد دکتر و پرسنل کاملا راضی بودن

تمیزی و امکانات مطب ها طبق بررسی تیم ما عالی بود.

ایشون ۳ تا مطب دارن و هر سه تا موقعیت خوبی دارن و چون دسترسی به مطب برای مراجعا خیلی خیلی مهمه، اینکه یه متخصص ۳ تا مطب در ۳ بخش یک شهر بزرگ داشته باشه واقعا پوئن مثبتیه

و از نظر هزینه ارتودنسی با اینکه خیلی ارزون نبودن اما هزینه ها کاملا معقول بود و با توجه به کیفیت خدماتی که ما دیدیم توقع اعلام هزینه های بسیار بالاتری داشتیم

دکتر کامیار امیرخضری

دکتر کامیار امیرخضری یکی از متخصصان جوان و متعهد در تهران و کرج هستند. ایشون به خاطر مهارت بالا در ارتودنسی ثابت و رضایت قابل توجه مراجعانشون وارد لیست بهترین متخصص ارتودنسی  کرج و تهران تهران دندانه شدند. یه نکته جالبی که در خصوص دکتر خضری هست اینه که، در کلینیک ایشون همزمان کار ترمیم و زیبایی دندان هم انجام میشه. اینجوری لازم نیست که ارتودنسیتون جدا و کار زیبایی دندونتون جدا انجام بشه. با خیال راحت هر دو رو در مطب ایشون انجام بدید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارتودنسی ثابت اینجا کلیک کنید.

دکتر علی حیدری متخصص ارتودنسی تهران

دکتر حیدری یکی از متخصصان حرفه ای در تهران هستن. ایشون هم متخصص ارتودنسی هستن و هم متخصص ارتوپدی فک و صورت، متخصص و ماستر لیزر دندانپزشکی، دکتر رسمی سیستمم اینویزلاین در ایران و دبی.

دکتر سید محمدرضا صفوی دکتر ارتودنسی خوب در تهران

دکتر صفوی نیز از باتجربه ترین متخصصان تهران و بسیار خوش نام هستن. بعضی از سوابق ایشون رو لیست کردیم براتون:

دکترای دندانپزشکی عمومی از دانشگاه ملی ایران در سال ۱۳۵۸

دانشنامه تخصصی ارتودنسی از دانشگاه شهید بهشتی در سال ۱۳۷۴

استاد تمام بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

دکتر سیامک همت پور دکتر ارتودنسی خوب در تهران

دکتر همت پور از متخصصان خوب و متعهد تهران هستند که رضایت مراجعانشون واقعان زیاده. شعار ایشون که اتفاقا در وبسایتشون درج کردن اینه:

“در درمان بیماران خود علاوه بر درمان ناهنجاری های دندانی و فکی، بر معیارهای زیبایی شناختی و لزوم انجام کارهای لازم برای رسیدن به این هدف تأکید دارم. داشتن لبخند زیبا و چهره متناسب هدف ما در درمان بیماران می باشد.”

 

درمان تنفس دهانی به وسیله ی ارتودنسی

 ارتودنسی یک رشته بسیار گسترده است و برخلاف  تصور خیلی ها که فکر می کنند این درمان تنها برای ساختن یک لبخند زیبا است، ما به وسیله ی ارتودنسی دندان به بهبود عملکرد دهان و دندان و سیستم تنفسی و همچنین افزایش کیفیت بهداشت دهان و دندان کمک زیادی می کنیم. یکی از مشکلاتی که متخصص ارتودنسی می تواند حل کنند، بهبود تنفس دهانی و مشکلات ایجاد شده ناشی از آن است. در این مقاله به طور کامل با این مشکل و نحوه درمان آن آشنا خواهید شد.

چرا درست نفس کشیدن خیلی مهم است؟

در شرایط ایده آل، انسان از طریق بینی خود نفس می کشد. این کار اجازه می دهد هوا قبل از ورود به سیستم تنفسی گرم و مرطوب شود. با این حال، بخش قابل توجهی از جمعیت جامعه، از جمله کودکان ، به جای آن  که از بینی نفس بکشند از دهان خود نفس می کشند. این وضعیت با نام تنفس دهانی شناخته می شود که خطرناک است و در صورت ادامه دار بودن  می تواند مشکلات زیادی برای افراد پیش بیاورد.

تنفس دهانی چه ضرری دارد؟

مشکلات تشکیل فک، متورم شدن لوزه ها یا آدنوئید ها، انواع و اقسام آلرژی ها و یا حتی عادات نادرست  می تواند باعث دهانی شدن تنفس شود. مشکل این است که تنفس دهانی  می تواند  اثرات طولانی مدتی داشته باشد. برای مثال از خشکی دهان گرفته تا پوسیدگی دندان و آپنه خواب می توانند عوارض تنفس دهانی باشند. در کودکان ، تنفس دهانی همچنین  می تواند  منجر به ایجاد تغییرات جزئی تا متوسط در صورت شود که بر چهره و عملکرد فک تأثیر منفی می گذارد.

متخصص ارتودنسی چگونه به بهبود تنفس کمک می کند؟

تقریبا تمام مراکز معتبر ارتودنسی در دنیا به والدین توصیه می کنندکه کودکان خود را از سن 7 تا 10 سالگی به طور منظم و دست کم سالی یکبار به نزد یک متخصص ارتودنسی خوب ببرند. متخصص ارتودنسی می تواند مشکلات احتمالی دندانی که در ارتباط با تنفس هستند را تشخیص داده و مناسبترین درمان ها را برای آن در دستور کار قرار دهد. حتی اگر لزومی به مداخله نبود شما موظفید برای حفظ سلامتی و به جهت آینده نگری و پیشگیری از مسائل احتمالی آینده کودک را به نزد متخصص ارتودنسی ببرید.

بیشتر بدانید : راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی کرج

اگر کودک شما تنفس دهانی دارد مراجعه به متخصص الزام آور است زیرا ما میدانیم که تنفس دهانی قطعا  می تواند باعث بدشکل و بد فرم شدن صورت و بروز اختلال در رشد فک ها و دندان ها می شود. درنتیجه حتما باید تشخیص داده شده و درمان شود. ما مشکل فرزند شما را تشخیص میدهیم اگر با کمک ارتودنسی بتوانیم مشکل را حل کنیم (که حتما میتوانیم) به تنهایی اقدام به درمان می کنیم اگر نه با کمک سایر متخصصان پزشکی به برطرف کردن مشکلات تنفس دهانی و عوارض آن اینکار را انجام خواهیم داد.

جهت کسب اطعات بیشتر پیرامون درمان های ارتودنسی اینجا کلیک کنید.

قیمت ارتودنسی نامرئی چه قدر است؟ و به چه عواملی بستگی دارد؟

 قیمت خدمات ارتودنسی دندان در کلینیک ها و مطب ها و سایت های دندانپزشکی متفاوت است. اما عواملی وجود دارند که کلینیک ها بر اساس آن ها اقدام به برآورد هزینه می کنند. برای مثال برخی از فاکتورهایی که روی هزینه ارتودنسی نامرئی تاثیر میگذارند عبارتند از:

جایی که تحت درمان قرار میگیرید: تمام پروسه های درمانی میتوانند در مطب، کلینیک تخصصی، مراکز دندانپزشکی دولتی و … انجام شوند که هر کدام هزینه ها و تعرفه های خودشان را دارند.

فاکتورهای مربوط به خود بیمار: اینکه مشکل دندان ها دقیقا چیست؟ شدتش چقدر است؟ مدت درمانش چقدر خواهد بود؟ از چه وسیله هایی برای درمانش استفاده میشود و ….

عوامل مربوط به دندانپزشک و یا متخصص ارتودنسی: اینکه مدرک دندانپزشک چیست؟ چه سوابق علمی دارد؟ چقدر تجربه دارد؟ چه روش های درمانی را میپسندد؟ و … نیز همگی در قیمت های نهایی دخالت دارند.

بیشتر بدانید:

راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی مشهد

راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان

مهمترین عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی نامرئی چیست؟

از میان تمام فاکتورهای بالا، ۳ عامل نوع دستگاه های ارتودنسی بکار رفته، سن بیمار و شدت مشکل در برآورد قیمت ارتودنسی نامرئی مهمترین نقش را دارند. که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

1.نوع دستگاه ارتودنسی بکار رفته

ما در ارتودنسی نامرئی از دستگاه های محتلفی برای برطرف کردن مشکل بیمار استفاده میکنیم. (ارتودنسی لینگوال)، (ارتودنسی با کمک پلاک های شفاف یا الاینرها) و (ارتودنسی با کمک براکت های همرنگ دندان)، سه دسته مهم از دستگاه های ارتودنسی نامرئی هستند. هر کدام از این سه دسته، کاربردها، هواداران و به طبع قیمت های خودشان را دارند.

2.نقش شدت مشکل دندان ها در برآورد هزینه ها

شدت مشکل بیمار نقش موثری در تعیین هزینه ها دارد. برخی افراد ممکن است مشکل جزئی داشته باشند بنابراین تنها مدت کوتاهی از دستگاه های ارتودنسی استفاده میکنند. برخی دیگر ممکن است شدت مشکل‌شان متوسط باشد که بیشتر از یکسال باید تحت درمان باشند. و برخی دیگر مشکلات جدی تری دارند که به طور متوسط ۱ تا ۳ سال باید از دستگاه های ارتودنسی استفاده کنند. به طبع هرچه مدت و طول درمان بیشتر شود هزینه ارتودنسی نامرئی نیز بالاتر  خواهد رفت.

3.تاثیر سن بیمار بر هزینه نهایی

کودکان دندان، لثه و فک ظریفی دارند برای همین، درمان های ارتودنسی باید از سنین کودکی آغاز شود. زیرا بدون صرف هزینه و زمان بیشتر، به دلیل انعطاف پذیری ساختارهای دندانی، به راحتی میتوان مشکلات آن ها را حل کرد. اما متاسفانه در سنین بالا تر یه دلیل اینکه استخوان ها تکامل پیدا کرده اند، ایجاد تغییرات روی دندان ها دشوارتر و زمانبرتر است. بنابراین تا میتوانید در کودکی مشکلات ناهماهنگی فک و دندان ها را برطرف کنید زیرا از نظر اقتصادی به صرفه تر خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان های ارتودنسیاینجا کلیک کنید.

 

پاسخ به سوالات رایج کاربران درباره ارتودنتیست ها

 متخصص ارتودنسی یک دندونپزشک ماهر هست که چند سال بعد از اینکه مدرک دندانپزشکی عمومی خودش رو گرفت، دوره های تخصصی دیگه ای رو میگذرونه که بعد از اون، قادره تمام مشکلات مربوط به عدم هماهنگی یا عدم تراز دندان ها و فک ها رو اصلاح و درمان کنه. حالا اگر این متخصص توی کار خودش ماهر باشه و تجربه زیادی داشته باشه میشه بهترین در ادامه با ما همراه باشید تا به چند سوال مهم درباره ارتودنتیست ها پاسخ دهیم.

در دوره کرونا چطور یه متخصص ارتودنتیست خوب پیدا کنیم؟

اولین چیزی که براتون مهم باشه حتما و حتما وضعیت بهداشت مطب باشه. حتی اگر یه متخصص خودش رو برترین بدونه اما پروتکل های بهداشتی رو رعایت نکنه قابل اعتماد نیست چون شما نمیتونید سر درمان ارتودنسی جون خودتون رو بذارید. هر کسی که وارد مطب متخصص میشه میتونه یه ناقل باشه و اگر شما بیمار بشید درمان ارتودنسی چه فایده ای میتونه براتون داشته باشه؟

بیشتر بدانید : راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی مشهد

آیا هر متخصصی که از بیشتر توی تبلیغات اسمشو میبینیم بهترینه؟

اولا متخصصی که کارش درسته مراجع زیاد داره. خود مراجعان این متخصص میتونن براش تبلیغ زبانی کنن. این متخصص به قدری مراجع داره که دیگه نیازی به تبلیغات اضافی نداره. برای همین ممکنه متخصصی باشه که کارش درسته اما حتی یکبار هم تبلیغ نمیکنه چون نیاز نداره. از طرفی یه متخصص میتونه تازه کار باشه اما همون اول کارش کلی توی تلوزیون، روزنامه، سایتای مختلف تبلیغ کنه و همه هر روز ببیننش…..

آیا دندانپزشک عمومی میتونه بهترین متخصص ارتودنسی دندان باشه؟

این ازون سوالات بودا! نه قطعا نمیتونه اینجوری باشه، چرا؟ به این فکر کنید که متخصصای ارتودنسی اول دندانپزشک عمومی بودن، اگه میتونستن با همون مدرک عمومی خودشون، بهترین متخصص باشن، پس چرا رفتن چند سال دیگه درس خوندن و مهارت کسب کردن تا نامنظمی دندان های ما رو اصطلاح کنن؟ دنانپزشک عمومی میتونه ارتودنسی کنه اما هیچگاه بهترین نیست و شما بهتره به یک ارتودنتیست مراجعه کنید.

آیا هر متخصصی که هزینه کمتری بگیره یعنی کارش بدتره؟

سوال یکم سخته. اما بیایید اینجوری فکر نکنیم. اینطوری نیست که هر متخصصی هزینه ارتودنسی بیشتری بگیره بهتره و یا هرکی هزینه کمتر بگیره بدتره. اینا اصلا درست نیست. ممکنه یه متخصص بر اساس کارش، زحمتی که میکشه و پیچیدگی های مشکل شما هزینه بالا درخواست بده و این طبیعیه. یه وقتم میبینی به خاطر اینکه شما وضعیت مالی خوبی نداری متخصص باهاتون راه میاد و هزینه کمتر میگیره. ببینید درصد رضایت بیماران و موفقیت کارای متخصص چقدره. از روی هزینه نمیشه برای مثال بهترین متخصص ارتودنسی در تهران رو تایید یا رد کرد.

جهت کسب اطلعات بیشتر در مورد درمان های ارتودنسی اینجا کلیک کنید.

متخصص ارتودنسی چه کاری انجام می دهد؟

 یک متخصص ارتودنسی برای درمان دندان های نادرست، دوره های ویژه ای را آموزش می بیند. اگر دندانپزشک شما را به یک متخصص ارتودنسی ارجاع دهد،یعنی دندان های شما کاملاً شکل درست ندارند، ارتودنتیست کسی است که به احتمال زیاد توصیه ای برای تنظیم کردن دندان ها به شما خواهد کرد .

مهمترین کار متخصص ارتودنسی، شناسایی مسائل مربوط به دندان و دهان است. با گذشت زمان ، فاصله میان دندان های شما به نام دیاستما بیشتر می شود و دندان های شما آسیب می بینند، زیرا ساختار دهان و لثه نیاز به تراز محکم دارد. متخصص ارتودنتیست برای حل این مسئله ،دندان های شما را به هم نزدیک میکند. همچنین داشتن دندان های خیلی زیاد و فشرده به ویژه برای کودکان اصلا مناسب نیست. یک متخصص ارتودنسی احتمالاً دندان های اضافی را برای ایجاد فاصله بهتر، خارج می کند.

متخصص ارتودنسی برای حل این مشکلات از وسایل مختلفی استفاده می کند.سیم معروف ترین راه حل است. این سیمها، باندهایی هستند که دندان ها را محاصره می کنند. متخصص ارتودنسی سپس براکت هایی را در قسمت جلوی دندان ها به هم می چسباند و نوارها از طریق سیم به آنها متصل می شوند. این ابزار ، دندان ها را به سمت راست می کشانند و به مرور زمان آنها را صاف می کنند.این روش درمانی ، سریع نمی باشد ، اما با گذشت چند ماه ، تاثیر شگرف آن به خوبی قابل مشاهده می باشد .

ارتودنتیست می تواند به جای ارتودنسی سیمی از تراز کننده ( ارتودنسی نامرئی) استفاده کند. ارتودنسی Invisalign از فاصله دور قابل رویت نیست و لبخند شما را جذاب تر می کند. عدم استفاده از سیم فلزی یا براکت و قابلیت جدا شدن از روی دندانها در این مدل ارتودنسی ، از دلایل محبوبیت در میان بیماران می باشد .

متخصص ارتودنسی ، بیماران مبتلا به شکاف کام را درمان می کند. با باز کردن قوس فک بالا ، فضای بیشتری به این ناحیه می دهد.

یکی از روشهای موثر برای دندان های بد فرم ،ارتودنسی فانکشنال است . تغییر شکل دادن و جابجا کردن فک بالا و فک پایین وهماهنگی دندان ها در این ارتودنسی انجام می شود . درمان ارتودنسی فانکشنال پیچیده تر و دشوار تر می باشد. . این دستگاه ارتودنسی فانکشنال ، قسمت پشت سر را به یک سیم در قسمت جلوی دهان متصل می کند. هدف آن عقب کشیدن دندان های جلویی و تحریک رشد در فک بالا و فک پایین است .

بیشتر بدانید: راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

تفاوت بین متخصص ارتودنسی و دندانپزشک عمومی چیست؟

 درمان‌های ارتودنسی نیز همانند دیگر درمان‌های تخصصی پزشکی نیازمند کسب تخصص و دانش لازم است، به‌طوری‌که یک دندانپزشک عمومی برای کسب آن می‌بایست پس از اتمام دوره‌ی شش ساله دندانپزشکی، یک دوره‌ی 3 تا 4 ساله را به عنوان دوره‌ی تخصصی ارتودنسی بگذارند. به این ترتیب طبیعتا یک دندانپزشک عمومی که دوره‌ی تخصصی مذکور را نگذرانده فاقد دانش و آگاهی و تجربه‌ی لازم در این زمینه بوده و صلاحیت انجام اکثر درمان‌های ارتودنسی را ندارد. البته همکاران عزیز دندانپزشک دانش لازم برای انجام بعضی درمان‌های ارتودنسی پیشگیری و یا موارد ساده‌تر ناهنجاری‌های ارتودنسی که اکثرا با پلاک‌های متحرک درمان می‌شوند را دارا می‌باشند ولی موارد پیچیده و تخصصی که اکثرا در حوزه‌ی درمان‌های ثابت قرار می‌گیرند می‌بایست توسط متخصص ارتودنسی درمان گردند.

بیشتر بدانید: راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

متاسفانه در سال‌های اخیر با شیوع دوره‌های کوتاه مدت آموزش ارتودنسی توسط موسسه‌ها و افراد فاقد صلاحیت و به قصد کسب درآمد، تعدادی از همکاران عزیز دندانپزشک تحت آموزش‌های ناقص و سطحی این دوره‌ها قرار گرفته‌اند و بدون داشتن تخصص لازم اقدام به انجام درمان‌های پیچیده و تخصصی ارتودنسی می‌نماید که در اکثر موارد علاوه بر اینکه کیفیت نتیجه درمان بسیار پایین و ناقص بوده و بیشتر بیماران به دلیل عدم رضایت از نتیجه‌ی درمان می‌بایست با صرف وقت و هزینه‌ی مجدد به متخصص مراجعه کنند، گاهی منجر به خسارات و عوارض جبران ناپذیری برای بیمار می‌گردد که حتی الامکان جبران آنها توسط یک متخصص ارتودنسی مجرب نیز وجود ندارد. بنابراین دقت در انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در تهران یا سایر شهرستان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بیشتر بدانید : راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی مشهد

متخصص ارتودنسی کیست و چگونه برای ما یک لبخند زیبا خلق می‌کند؟

 ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی یا (Orthodontic) یک رشته کاملا تخصصی در حوزه دندانپزشکی است. متخصصان دندانپزشکی در این رشته به ترمیم و درمان موقعیت نامناسب دندان ها و فَک می‌پردازند. دندان‌های کج شده و ناصاف که در موقعیت‌های نامنظمی نسبت به هم قرار گرفته‌اند، مشکلات متعددی را برای افراد به وجود می‌آورند. در برخی از افراد، این مشکلات می‌توانند منجر به کاهش قدرت تکلم، کاهش عملکرد جویدن، مشکلات ظاهری در صورت، تمیز کردن و مسواک زدن و ... می‌شوند. در رشته ارتودنسی، متخصصان با دانش و مهارت بالا، تلاش می‌کنند که از وقوع چنین مشکلاتی پیشگیری کرده و به درمان‌شان بپردازند.

متخصص ارتودنسی کیست؟

به دندانپزشک متخصصی که با کمک دستگاه‌های مختلف ارتودنسی به درمان مشکلات عدم‌هماهنگی و عدم تراز دندان‌ها و فَک می‌پردازد، ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی گفته می‌شود. این متخصص با شناسایی مشکلات مربوط به بایت و مال‌اُکلوژِن‌های مختلف، بهترین درمان‌های ممکن را برای بیماران خود در نظر می‌گیرد. ارتودنتیست ها در نهایت با صاف کردن دندان ها و قرار دادن آن ها در موقعیت طبیعی و مناسب‌شان، لبخندی بی‌نظیر و زیبا برای افراد خلق می‌کنند

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی مشهد

تفاوت دندانپزشک عمومی با متخصص ارتودنسی

همانطور که گفته شد، ارتودنتیست در واقع یک دندانپزشک است. بنابراین تمام کارهایی که یک دندانپزشک عمومی انجام می‌دهد را، یک ارتودنتیست می‌تواند انجام دهد. اما او آموزش‌های تخصصی‌تری را پشت سر گذاشته و یک سرو گردن دانش و مهارت بیشتری در خصوص دندان ها، فک و صورت کسب کرده است. هرچند که محل کار دندانپزشک و متخصص ارتودنسی در واقع کلینیک دندانپزشکی است، اما کلینیک‌ هایشان با هم تفاوت‌هایی زیادی دارد.

دندانپزشک در یک کلینیک دندانپزشکی عادی به مراجعان خدمت رسانی می‌کند و اغلب امکانات لازم جهت انجام کارهای تخصصی‌تر را ندارد. اما محل کار یک متخصص ارتودنسی  تخصصی است. و اصطلاحا تحت عنوان کلینیک دندانپزشکی تخصصی یا حتی فوق تخصصی شناخته می‌شود.

متخصص ارتودنسی چه مشکلاتی را حل می‌کند؟

درمان‌های ارتودنسی می‌توانند تعداد زیادی از مشکلات عدم تراز دندان ها را برطرف کند و حتی از بروز مشکلات سلامتی دیگر در آینده پیشگیری کند. برخی از رایج ترین مشکلات ناصاف بودن دندان ها که یک متخصص ارتودنسی میتواند با دستگاه های مختلف مانند ارتودنسی ثابت و متحرک درمان کند عبارتند از:

 • کراودینگ دندان ها، که به معنی شلوغی دندان ها و به ریختگی آن ها است و میتواند باعث مشکل در تکلم، مشکل در مسواک زدن و جویدن شود.
 • ناهماهنگی مربوط به فک های بالا و پایین که میتواند باعث بروز درد در گوش، سر و صورت، مشکلات زیبایی و تداخل در تکلم شود. به این ناهماهنگی ها اصطلاحا مال اکلوژن گفته میشود و شامل اوربایت، آندربایت، کراس بایت، دیپ بایت، جت بایت و ... میشوند.
 • ایجاد فاصله زیادی و قابل توجه در میان دندان ها.

بیشتر بخوانید : راهنمای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

صفحه قبل 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 صفحه بعد